Microsoft wśród najlepiej zarabiających wydawców na Steam. Gry Xbox Studios cieszą się dużą popularnością

Gry
1274V
Microsoft wśród najlepiej zarabiających wydawców na Steam. Gry Xbox Studios cieszą się dużą popularnością
Wojciech Gruszczyk | 28.12.2021, 14:42

Microsoft lata temu zdecydował się na pełne wsparcie komputerów osobistych i strategia Amerykanów przynosi odpowiednie efekty. Xbox Game Studios wydało w ostatnich miesiącach kilka mocnych gier, które zostały szczególnie docenione na Steam.

Microsoft może mówić o naprawdę udanych miesiącach, jednak wszystkie gry Xbox Game Studios od premiery są dostępne w ramach abonamentu Xbox Game Pass. Sytuacja jednak nie jest wymówką dla graczy, którzy chcą kupować produkcje na Steam, ponieważ to właśnie amerykańska korporacja osiągnęła zaskakujący sukces na platformie Valve.

Benji-Sales, analityk zajmujący się naszą branżą, zauważył ciekawą sytuację – 3 z 12 najlepiej zarabiających gier 2021 roku ze Steam pochodzą od Microsoftu (Xbox Game Studios). Jest to naprawdę ciekawa sytuacja biorąc pod uwagę wspomnianych Xbox Game Pass, ponieważ gracze nie muszą kupować pozycji, ale i tak to chętnie robią.

„25% najlepiej zarabiających nowych premier tego roku na Steamie pochodziło od 1st party Xbox Studios (najwięcej spośród wszystkich wydawców)

To naprawdę pokazuje, jak ważny jest PC jako platforma dla przyszłego rozwoju konsoli Xbox”.

Jak widać choć gracze mogą sięgnąć po abonament, to nadal jest to wyłącznie opcja i wiele osób decyduje się kupować gry w cyfrowej dystrybucji. Warto na pewno zwrócić uwagę, że Microsoft miał naprawdę mocną końcówkę roku, ponieważ w zestawieniu najlepiej zarabiających, nowych pozycji znalazły się Age of Empires IV, Forza Horizon 5 oraz Halo Infinite.

Źródło: Twitter: BenjiSales

Komentarze (150)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper