PSX Extreme 293 od dziś w sprzedaży!

News
1139V
PSX Extreme 293 od jutra w sprzedaży!
Roger Żochowski | 29.12.2021, 10:00

Już w najbliższy czwartek w kioskach zadebiutuje nowy PSX Extreme, w którym znajdziecie Kalendarz Gracza na 2022 rok!. W numere opowiadamy prawdziwą historię marki Halo, która romansowała z Sony i Apple, przyglądamy się najciekawszym grom na smartfony na znanych z dużych konsol licencjach, podpowiadamy jakie są najlepsze dyski rozszerzające pamięć do starych i nowych konsol, wracamy do lat 90. by opowiedzieć historię marki Klonoa i pokazać jak Sony walczyło z piratami wprowadzając kolejne zabezpieczenia do pierwszego PlayStation. A to nie wszystko, bo dorzucamy nieznaną historię początków Racoon City z Resident Evil, zaglądamy za kulisy wyboru modelek do roli Lary Croft i pochylamy się nad przypadkami spotkań z UFO, tymi mniej i bardziej wiarygodnymi. Numer w kioskach jeszcze przed Sylwestrem, więc miłej lektury i udanego świętowania Nowego Roku!

Numer do kupienia już dziś w sklepiku w wersji klasycznej lub PDF.
https://shop.pixel-magazine.com/?i=psx

Święta bez Kevina na Polsacie, to jak święta bez PSX Extreme – bez sensu. Nowy numer magazynu wjeżdża jeszcze przed Wigilią (EDIT: niestety, nie udało się), więc pozostaje życzyć Wam moi drodzy Wesołych Świąt, wymarzonych prezentów i nadrabiajcie te kupki wstydu z tego roku, bo 2022 już na starcie zasypie nas hitami bardzo grubego kalibru. A my już niedługo będziemy, jeśli dożyjemy, świętować 300 numerów Szmatławca, za co możecie podziękować przede wszystkim sobie, że pomimo ciężkich czasów wspieraliście tę bandę wariatów, która od ponad 20 lat dostarcza Wam co miesiąc świeżą lekturę. Tak więc jeszcze raz, głośno i wyraźnie, jak w szkole – DZIĘ-KU-JE-MY!

Patronite - link do wsparcia magazynu

Grudniowe numery to oczywiście kalendarz gracza na 2022 rok. Gdyby każdy kolejny PSX sprzedawał się tak, jak te z kalendarzem, o który pytają nawet czytelnicy konkurencji już we wrześniu, o przyszłość magazynu nikt nie musiałby się martwić. Zawsze jednak liczę na to, że owy kalendarz przyciągnie okazjonalnych czytelników do publicystyki, bo to ona w grudniowych numerach gra pierwsze skrzypce. A w 293 wydaniu opowiadamy choćby o historii powstania, sekretach i easter eggach miasta Racoon City, którego fanom Resident Evil nie trzeba przedstawiać. Z kolei SoQ zabiera Was do czasów giełd komputerowych i tego w jaki sposób piraci omijali zabezpieczania na pierwszym PlayStation, oraz jak Sony próbowało z tym walczyć, stosując różne modyfikacje w kolejnych modelach konsolki, ale również na płytach z konkretnymi grami. Naprawdę ciekawy materiał, który zagląda tam, gdzie w latach 90. nie mieliśmy okazji zajrzeć.

Niezwodny Piechota tym razem zabrał się za historię marki Klonoa, którą pamiętają zapewne doskonale fani Szaraka. W retro zagościła też ciekawa opowieść, której bohaterem został Jean-Claude Van Damme odwiedzjący swego czasu Polskę i lokal naszego rozmówcy działającego w branży automatów arcade. Premiera Chorusa zachęciła nas z kolei do zgłębienia tematu UFO, o którym po odtajnieniu materiałów Pentagonu jest ostatnio coraz głośniej. Czy rzeczywiście odwiedzają nas przybysze z innych planet? I jak rzekome spotkania z UFO próbowały zobrazować gry wideo? A jako że Lara Croft odchodziła niedawno swoje 25-lecie, cofamy się też do czasów, gdy wydawca do promocji kolejnych gier z serii zatrudniał modelki, co na przestrzeni lat wygenerowało kilka pamiętnych afer. Dotarliśmy do ciekawych wywiadów i mniej znanych faktów o pracy dziewczyn mających okazję założyć kostium Lary. Pokazujemy też od nieco innej strony Geoffa Keighleya, gospodarza growych Oscarów, jak mówi się o gali The Game Awards, zaglądając w jego przeszłość i to jak budował swój obecny wizerunek. 

W temacie numeru Dżujo wziął się za bary z problemem rozszerzania pamięci na PS5, XSX i Switchu – tłumaczy jak działają konkretne modele dysków, w jaki sposób można poszerzyć ograniczone mieście na poszczególnych konsolach, jakie ograniczenia narzucają platformy i w dyski których firm warto inwestować, wszak kupno SSDka to nie jest tania sprawa. SoQ tymczasem sprawdza kondycję rynku gier na smartfonach, analizując jak radzi sobie Nintendo, Apple czy Square Enix. Poleca też najciekawsze gry, które ukazały się w minionym roku na smartfonach, a okazuje się, że nie samymi konsolami stacjonarnymi gracz żyć musi, bo na mały ekran trafiło kilka naprawdę świetnych perełek.  Sporo  w numerze również playtestów – pograliśmy przedpremierowo w GRID Legends, Elex 2 czy intrygującego Dolmena. Wybraliśmy też 20 znakomicie zapowiadających się gier w 2022 roku, o których nie mówi się dużo (albo wcale), a które mogą totalnie zarządzić. Jest duża szansa, że o większości z nich nawet nie słyszeliście. W recenzjach rządzi oczywiście Halo Infinite, które ukończył dla Was Butcher, choć łącznie do numeru trafiło aż 20 recenzji, co jak na grudzień jest całkiem przyjemną liczbą. A gdy dorzucicie do tego poszerzony na ten numer kącik filmowy, w którym sprawdzamy jak wypadł kinowy Resident Evil i drugi sezon netfliksowego Wiedźmina, nie ma na co specjalnie narzekać.  

Miłej lektury i do przeczytania w 2022 już po Sylwestrze! Wypijcie nasze zdrowe jako i my Wasze wypijemy!

  • 311033022_styczen2022.thumb.jpg.c2b7f1ed1241b3f26113855164d76944.jpg

1.thumb.jpg.11ec50570bb0a10eaf4e270574bebae6.jpg

7.thumb.jpg.3f3ac1613e62ab92b3f4b8a60e677732.jpg

3.thumb.jpg.e5930bd7dc62d41cffc6903a72994440.jpg

5.thumb.jpg.ad54246c6ca59140cabc8d2ad23a9f14.jpg

8.thumb.jpg.efb5b6867ab9a85964d7b75d4a72e9a3.jpg

9.thumb.jpg.e71478f8d643c388ef969727eefe4be3.jpg

10.thumb.jpg.fe03d09b5f2707fa1575aa2e04085836.jpg

PROSIMY NIE PODAWAĆ OCEN GIER ZRECENZOWANYCH W TYM NUMERZE!
 
TEMATY NUMERU
Gierki na komórki A.D. 2021
PlayStation, Xbox i Switch – jak rozbudować pamięć konsoli?
20 nieznAAAnych gier

CO NOWEGO
Geoff Keighley - dziennikarz czy showman?
Two Point Campus
The Callisto Protocol
Kirby and the Forgotten Land 

PLAYTESTY
Dolmen
Elex 2
GRID Legends

RECENZJE
Halo Infinite
Chorus
Big Brain Academy: Brain vs. Brain
Asterix & Obelix: Slap them All!
The Last Stand: Aftermath
Monopoly Madness
Lacuna: A Sci-Fi Noir Adventure
Evil Genius 2
Loop Hero
Asteroids: Recharged
Collapsed
Beyond a Steel Sky
Solar Ash
Aspire: Ina’s Tale
Farming Simulator
Let’s Sing 2022
Ruined King: A League of Legends Story
Dusk
Cruis’n Blast
Pokémon Brilliant Diamond/Shining Pearl
Warhammer 40,000: Battlesector 
Matrix: Przebudzenie – Przygoda w silniku Unreal Engine 5

HARDKOR
Halo na PlayStation i Apple’u? - Jak zrekrutowano Master Chiefa
Kto zerka na nas z gwiazd?
Witajcie w Raccoon City! 
Tomb Raider - casting pokoleń 
Myszaq lubi 
Gry planszowe – recenzje bi 

RETRO
PSX w szponach szarej strefy
Krótki sen Klonoy
Wyścigi pioniera arcade 

 FELIETONY
Fabularna tawerna [Zax]
Savepoint [Michał Walkiewicz]
Dwóch zgryźliwych tetryków [Mielu / Marcellus]
Na piechotę [Piechota]
Od gracza dla graczy [Mazzi]
Okiem maniaka [Roger]

STAŁE RUBRYKI
Co nowego 
Ohayo Nippon
Dobre, bo polskie
Hyde Park
Headshot
Graczpospolita
Region Filmowy
Comix Zone
Listy
Patronite

 PROSIMY NIE PODAWAĆ OCEN GIER ZRECENZOWANYCH W TYM NUMERZE!

PRENUMERATA zostanie wysłana w poniedziałek, 27.12. W przypadku jakichkolwiek kłopotów z dostawą, opóźnień lub innych problemów - prosimy o maile na [email protected] lub posty w tym temacie.

Informacje o najnowszym PE znajdziecie także na naszym profilu facebookowym

Źródło: własne

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych