Dark Souls: The Roleplaying Game na pierwszej zajawce. Steamforged Games rozwija się na gruncie RPG

News
1026V
Dark Souls: The Roleplaying Game na pierwszej zajawce. Steamforged Games rozwija się na gruncie RPG
Bartosz Dawidowski | 28.12.2021, 11:09

Steamforged Games znane jest z tworzenia znakomitych planszówek, bazujących na scenariuszach z gier (np. z serii Resident Evil, z Horizon Zero Dawn czy Devil May Cry). Firma zamierza niedługo rozszerzyć swoją działalność o klasyczne, "papierowe" roleplaye.

Steamforged Games przedstawiło kilka dni temu pierwszą zajawkę szykowanego, klasycznego RPG, wydawanego w formie podręcznika. Chodzi o Dark Souls: The Roleplaying Game. Projekt doczekał się już teasera, który odpalić możecie poniej.

Oprócz krótkiego materiału wideo Steamforged Games przygotowało też już oficjalną witrynę dla Dark Souls: The Roleplaying Game. Na stronie możemy podawać swoje adresy email, tak by otrzymywać powiadomienia o wszelkich nowościach dotyczących projektu.

Strategia postępowania Steamforged jest znana od lat. Tak jak w przypadku swoich gier planszowych firma zapewne zaraz po nowym roku uruchomi na Kickstarterze zbiórkę crowdfundingową na Dark Souls: The Roleplaying Game. W ostatnich dniach Steamforged zebrało na Kickstarterze ok. 1,9 mln dolarów na Resident Evil: The Board Game, które trafiać będzie do pierwszych osób w marcu 2023 r.

Jak widać przedsięwzięcia firmy wciąż cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród fanów, więc można spodziewać się też ogromnej popularności Dark Souls: The Roleplaying Game. Warto w tym miejscu przypomnieć, że Steamforged ma już na koncie produkcję związaną z serią Dark Souls - to bardzo popularna planszówka, która została wprowadzona na rynek w 2018 r.

Źródło: https://twitter.com/SteamforgedLtd

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych