The Matrix Awakens faktycznie zapewni nową jakość? Zobaczcie porównanie z Watch Dogs Legion

Filmy/seriale
3768V
The Matrix Awakens faktycznie zapewni nową jakość? Zobaczcie porównanie z Watch Dogs Legion
Wojciech Gruszczyk | 22.12.2021, 17:48

W ostatnich dniach wiele powiedziano na temat The Matrix Awakens. Specjaliści zachwycają się wykorzystaną technologią, a nawet nie brakuje słów, według których tytuł ma prezentować nową jakość. Warto jednak sprawdzić, jak pokaz silnika prezentuje się w zestawieniu z Watch Dogs Legion.

The Matrix Awakens potrafi w wielu miejscach zaskoczyć, ponieważ deweloperzy opracowując pokazówkę wykorzystali najnowszą technologię Epic Games – demo działa na Unreal Engine 5, więc podczas scen przerywnikowych możemy mówić o naprawdę znakomitej oprawie. Nie brakuje nawet opinii, że autorzy ocierają się o fotorealizm.

Dalsza część tekstu pod wideo

Sytuacja jednak inaczej wygląda w trakcie rozgrywki w otwartym świecie, bo choć nawet w tym miejscu The Matrix Awakens od czasu do czasu wygląda świetnie, to jednak nie brakuje momentów, w których Watch Dogs Legion bez problemu możemy zestawić z pokazówką.

Jak wiadomo Watch Dogs Legion oferuje dopracowany ray tracing, przez który na premierę pozycja działała w 30 klatkach na wszystkich konsolach – dopiero aktualizacja zaoferowała dodatkowy tryb, który ogranicza RT, ale zapewnia 60 fps.

Musimy oczywiście pamiętać, że The Matrix Awakens to początek, a dopiero następne gry powinny w pełni wykorzystać next-genowe możliwości Unreal Engine 5.

Źródło: YouTube.com

Komentarze (50)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper