Wiedźmin podbił Netflix! Gigantyczna popularność serialu platformy

Filmy i seriale
2527V
Wiedźmin podbił Netflix! Gigantyczna popularność serialu platformy
Iza Łęcka | 22.12.2021, 09:51

„Wiedźmin” cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród wielu użytkowników serwisu Netflix. Widzowie z całego świata niezwykle chętnie zapoznają się z nowymi przygodami Geralta, nie brakuje także odbiorców, którzy sprawdzają pierwsze odcinki historii. Znamy oficjalne dane.

Najnowszy sezon „Wiedźmina” niewątpliwie był jedną z najbardziej wyczekiwanych premier grudnia na Netflixie. Kolejne epizody ponownie spotykają się z mieszanym odbiorem, niektórzy fani twórczości Andrzeja Sapkowskiego i CD Projekt RED bardzo dobitnie wyrażają swoje niezadowolenie, a Lauren S. Hissrich obiecała wyjaśnić sporne kwestie w najbliższym czasie. Nie ulega jednak wątpliwości, że popularność serii jest coraz większa, co ma bezpośredni wpływ na pojawienie się kolejnych sezonów rozwijających uniwersum.

Nie od dzisiaj wiadomo, że streamingowy gigant inwestuje w produkcje o odpowiedniej popularności. Wielokrotnie byliśmy świadkami wstrzymania nawet przyzwoicie ocenianych pozycji, które nie cieszyły się wystarczającym zainteresowaniem. „Wiedźmin” nie doświadcza jednak wskazanych problemów – widowisko było najpopularniejszym serialem ubiegłego tygodnia (od 13 do 19 grudnia), a warto zwrócić uwagę, że premiera nowych odcinków odbyła się w miniony piątek.

Wiedźmin najpopularniejszy na Netflix

2. sezon przygód Geralta, Ciri oraz Yennefer znalazł się w TOP 10 w 93 krajach i był najczęściej odtwarzanym serialem między innymi w Austrii, Belgii, Bułgarii, Chorwacji, w Czechach, Danii, Estonii, Finlandii, Francji, w Niemczech, Grecji, na Węgrzech, Islandii, Irlandii, we Włoszech, na Łotwie, Litwie, Luksemburgu, na Malcie, w Norwegii, Polsce, Portugalii, Rumunii, Rosji, Serbii, Słowacji, Słowenii, Hiszpanii, Szwecji, Szwajcarii, na Ukrainie, w Wielkiej Brytanii czy też w wielu krajach obu Ameryk (w tym w Stanach Zjednoczonych), Afryki, Azji oraz Oceanii.

Co ciekawe, do TOP 10 w 89 krajach powrócił także 1. sezon „Wiedźmina” – najwidoczniej część widzów postanowiła dopiero sprawdzić historię lub odświeżyć sobie pamięć i przygotować się na nowe epizody.

Wiedźmin najpopularniejszy na Netflix 2

Źródło: https://top10.netflix.com/tv

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych