Horizon Forbidden West będzie gigantyczny? Rozmiar wersji na PS5 zaskakuje

Gry
4216V
Horizon Forbidden West będzie gigantyczny? Rozmiar wersji na PS5 zaskakuje
Wojciech Gruszczyk | 21.12.2021, 15:50

Guerrilla Games wrzuciło już wstępne pliki Horizon Forbidden West na serwery PlayStation i jest to bardzo ciekawa wiadomość. Gra w wersji na PS5 ma zajmować znacznie więcej względem poprzedniej przygody Aloy.

Horizon Forbidden West to kolejna ekskluzywna gra zmierzająca na PlayStation 5 i PlayStation 4. Sony przygotowuje graczy na wielką premierę i dość niespodziewanie już dzisiaj na serwerach PlayStation pojawiła się nowa przygoda Aloy.

Dalsza część tekstu pod wideo

Na profilu PlayStation Game Size pojawiły się szczegóły i według udostępnionych informacji – Horizon Forbidden West bez premierowej aktualizacji ma zajmować 96.350GB. Jeśli deweloperzy opracują większą łatkę na połowę listopada, to pozycja może bez problemu zajmować ponad 100GB.

PlayStation Game Size podkreśla, że niektóre gry w bazie zajmują więcej niż w ostateczności na konsoli (przez technologię kompresji danych?), więc w ostateczności rozmiar może być mniejszy o 10-20GB, ale nie jest to standard i często podane informacje są finalne.

Warto również dodać, że Horizon Forbidden West pobierzemy już 11 lutego, czyli na siedem dni przed oficjalnym debiutem – każdy zainteresowany będzie mógł przygotować się na nową opowieść Aloy.

Horizon Forbidden West (PS5)

Rozmiar do pobrania: 96.350 GB* (bez aktualizacji premierowej)

* Niektóre gry w bazie danych mają większy rozmiar niż na konsoli (10-20 GB), mimo to nadal +70 GB!

Pre-Load: 11 luty
Premiera: 18 luty

Sprawdźcie listę ekskluzywnych gier zmierzających w 2022 roku na konsole Sony.

Interesuje Cię ten tytuł? Sprawdź nasz poradnik do Horizon Forbidden West.

Źródło: Twitter: PlaystationSize

Komentarze (144)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper