Final Fantasy VII Remake ma trafić na Steam. Epic Games zadbało tylko o czasową wyłączność

Plotka
472V
Final Fantasy VII Remake ma trafić na Steam. Epic Games zadbało tylko o czasową wyłączność
Wojciech Gruszczyk | 20.12.2021, 18:31

Final Fantasy VII Remake jest aktualnie dostępny na PC wyłącznie na jednej platformie, ale w 2022 roku może się to zmienić. Korporacja podobno zadbała tylko o czasową wyłączność i tytuł w przyszłości wyląduje także na Steam.

Po wielu miesiącach wyczekiwania, Final Fantasy VII Remake w końcu trafił na komputery osobiste i choć aktualnie jakość portu pozostawia wiele do życzenia, to jednak część graczy może być zainteresowanych kupieniem gry. Problemem aktualnie okazuje się również sama dystrybucja, ponieważ pozycja Square Enix w przypadku PC jest dostępna wyłącznie na Epic Games Store.

Jeśli jednak wierzyć przeciekowi, japoński producent i wydawca może wrzucić Final Fantasy VII Remake także na Steam. W plikach produkcji aktualnie dostępnej wyłącznie w sklepie twórców Fortnite, odświeżony FFVII ma zawierać wiele odniesień dotyczących Steam.

Gracze porównali nawet AppID znalezione w plikach Final Fantasy VII Remake ze SteamDB i w ten sposób możemy przejść na potencjalną podstronę gry na serwerach Valve – choć nie możemy mieć pewności, że ostatecznie jest to ta pozycja.

Pytanie w zasadzie pozostaje jedno: Epic Games zadbało o 6 czy też 12 miesięczną ekskluzywność na Final Fantasy VII Remake?

Może do tego czasu gra otrzyma kilka ważnych aktualizacji i będzie prezentować lepszą jakość...? Obecnie wersja na PC zbiera bardzo negatywne opinie.

„Mogę potwierdzić, że #FinalFantasy VII Remake zostanie wydane na Steamie po zakończeniu kontraktu na wyłączność Epic Games.

AppID gry używany przez devtest to 1462040. https://steamdb.info/app/1462040/

Aplikacja została stworzona w październiku 2020 roku, 6 miesięcy po premierze na PS4”.

Źródło: https://gamingbolt.com/final-fantasy-7-remake-pc-datamine-points-to-eventual-steam-launch

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych