Twórcy Psychonauts 2 rozwijają już „wiele nowych projektów”. Double Fine Productions ma duże plany

Gry
511V
Twórcy Psychonauts 2 rozwijają już „wiele nowych projektów”. Double Fine Productions ma duże plany
Wojciech Gruszczyk | 20.12.2021, 16:33

Double Fine Productions nie zdecydowali się na długie celebrowanie premiery Psychonauts 2. Twórcy już rozpoczęli opracowanie nowych gier – studio zostało podzielone na kilka oddziałów, które zamierzają opracować różne projekty.

Psychonauts 2 to dla wielu graczy jedna z najlepszych gier 2021 roku. Tytuł zebrał wiele pochwał i nagród, ale Double Fine Productions jeszcze przed początkiem 2022 roku rozpoczęło opracowanie następnych tytułów.

„Studio już teraz dzieli się na różne zespoły i rozpoczyna [opracowanie] projektów, które naszym zdaniem przypadną wam do gustu. W Double Fine lubimy eksperymentować. Każda gra to szansa na eksplorację nowych pomysłów, nowych stylów wizualnych czy rozgrywki, emocji i nie tylko”.

Tim Schafer już na początku roku potwierdził, że zespół chce w kolejnym kroku pracować nad czymś oryginalnym i „całkowicie zaskakującym”. Możemy w tej sytuacji podejrzewać, że przynajmniej jedna pozycja rozwijana przez studio to nowe IP.

Szef Double Fine Productions wspomniał również, że pod koniec pracy nad Psychonauts 2 wszyscy pracownicy studia zajmowali się tylko tą jedną grą, ale ogólnie deweloperzy chętnie tworzą kilka projektów.

Double Fine Productions w 2019 roku dołączyło do rodziny Phila Spencera – w tym czasie Tim Schafer bardzo chwalił działania Microsoftu, które zapewniło jego zespołowi nowe zasoby oraz możliwości, ale twórcy mogli nadal liczyć na pełną kontrolę i kreatywną swobodę.

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/psychonauts-2s-double-fine-says-its-working-on-multiple-new-projects/

Komentarze (24)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper