Twórcy Alan Wake 2 przeszli długą drogę. Sam Lake dziękuje fanom za wsparcie

Gry
862V
Twórcy Alan Wake 2 przeszli długą drogę. Sam Lake dziękuje fanom za wsparcie
Iza Łęcka | 16.12.2021, 07:35

Remedy Entertainment opublikowało emocjonujący materiał, który potwierdza, że już 10 lat temu zespół chciał opracować kontynuację przygód Alana Wake'a. Twórcy nie mogli zrealizować wizji, ale teraz otrzymali taką możliwość i dziękują fanom za wsparcie.

Zapowiedź Alan Wake 2 była jednym z najlepszych momentów The Game Awards 2021. Fińskie studio zdradziło już wstępne informacje dotyczące gry, lecz pełna kampania marketingowa ruszy z kopyta najpewniej dopiero za kilka miesięcy – zgodnie z zapowiedzią tytuł trafi na rynek w 2023 roku.

Dalsza część tekstu pod wideo

W odpowiedzi na reakcje graczy Remedy Entertainment opublikowało ujęcia przedstawiające kulisy ujawnienia nowej produkcji. Deweloperzy już dekadę temu byli przygotowani, by rozwijać Alan Wake 2 – nie od dzisiaj jednak wiadomo, że Microsoft był zainteresowany nowym IP, czego efektem była premiera Quantum Break.

Nie wiemy, jak w 2016 roku (rok premiery Quantum Break) prezentowałaby się kolejna historia pisarza, jednak możemy mieć nadzieję, że nowa technologia pozwoli ekipie na stworzenie efektownej oprawy. Tym razem twórcy planują nas mocno nastraszyć (to pierwszy survival horror Remedy), zatem możemy oczekiwać wykorzystania szeregu technik, które zapewnią jak najbardziej emocjonujące doświadczenie.

Na końcu materiału Sam Lake dziękuje fanom za wsparcie. Można odnieść wrażenie, że scenarzysta i dyrektor kreatywny Remedy Entertainment w końcu spełnia swoje marzenie.

Interesuje Cię ten tytuł? Sprawdź nasz poradnik do Alan Wake II.

Źródło: YouTube.com

Komentarze (15)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper