OPPO Find N to pierwszy składany smartfon chińskiego producenta. Szykuje się kawał ciekawego urządzenia

Gry
805V
OPPO Find N to pierwszy składany smartfon chińskiego producenta. Szykuje się kawał ciekawego urządzenia
Wojciech Gruszczyk | 15.12.2021, 17:30

OPPO zaprezentowało swój pierwszy składany smartfon. Korporacja pokazała OPPO Find N i urządzenie może zainteresować wielu fanów nowoczesnych gadżetów. Poznajcie szczegóły oraz specyfikację.

OPPO Find N to pierwszy składany smartfon OPPO, który został przygotowany po czterech latach wymagającej pracy oraz opracowaniu sześciu generacji prototypów. Firma chce wnieść nową jakość do tego segmentu i trafić w gust szerokiej publiki.

„Nowe konstrukcje dają początek nowej fali w technologii smartfonów. OPPO zainwestowało dużą ilość czasu i wysiłku w zaprojektowanie lepszego podejścia do składanego smartfona. Stworzenie nowego urządzenia, które spełni potrzeby większej liczby użytkowników, wymagało eksperymentowania z różnymi elementami konstrukcyjnymi, koncepcjami zawiasów, materiałami wyświetlaczy i współczynnikami proporcji. Dzięki OPPO Find N, chcemy zmienić ludzkie wyobrażenie o tym, co może zaoferować smartfon i dać możliwość korzystania z tych rozwiązań coraz większej liczbie użytkowników” - powiedział Pete Lau, Chief Product Officer, OPPO

OPPO Find N to pierwszy składany smartfon chińskiego producenta. Szykuje się kawał ciekawego urządzenia

OPPO postanowiło zaszaleć i zaproponuje sprzęt wykorzystujący „poziomą proporcję (oryg. „Landscape Ratio”) w wewnętrznym wyświetlaczu”. Co to tak naprawdę oznacza? Gdy użytkownik otworzy sprzęt otrzyma 7,1-calowy ekran, który będzie gotowy do oglądania filmów lub grania (proporcje 8,4:9) – nie będziemy zmuszeni do obracania sprzętu. Jednocześnie po zamknięciu otrzymamy 5,49-calowy wyświetlacz, który mamy bez problemu obsłużyć jedną ręką (18:9).

Producent opracował zawias Flexion, który został opracowany ze 136 komponentów spasowanych z precyzją do 0,01 mm i ma zapewnić bardzo płynne działanie.

„Mechanizm poszerza kąt zagięcia wyświetlacza i tworzy bufor, gdy wyświetlacz się zagina, co w rezultacie minimalizuje załamanie, które jest do 80% mniej zauważalne w porównaniu z innymi tego typu urządzeniami. Zostało to potwierdzone przez instytut TUV. Taka konstrukcja praktycznie eliminuje również przerwę między wyświetlaczami po złożeniu, oferując bardziej zintegrowany wygląd i lepszą ochronę wewnętrznego wyświetlacza przed zarysowaniem”.

Urządzenie będzie swobodnie działać pod dowolnym kątem (zakres od 50 do 120 stopni), a OPPO zadbało o dostosowanie interfejsu – tak by każda aplikacja oferowała oczekiwane doświadczenie. Korporacja podkreśla, że składając sprzęt możemy zrobić z niego mini laptopa, ponieważ na jednej stronie otrzymamy klawiaturę do wpisywanie danych, a po drugiej zobaczymy notatkę.

„Wyświetlacz został pokryty 0,03 mm warstwą szkła Flexion UTG (ultracienkie szkło), co w porównaniu do 0,6 mm standardowego szkła w smartfonach, pozwala na wyjątkowe łatwe zginanie, a także gwarantuje dużą wytrzymałość”

Sprzęt ma być bez problemu składany ponad 200 000 razy, a wewnętrzny ekran korzysta z TPO z inteligentną technologią dynamicznej częstotliwości odświeżania, która dostosowuje ją w zakresie 1-120 Hz w zależności od wyświetlanych treści. Firma zadbała także o wykorzystanie pełnego potencjału konstrukcji i wewnętrzny, 7,1-calowy wyświetlacz oferuje o 60% większy obszar wyświetlania niż standardowy 6,5-calowy ekran.

OPPO Find N to pierwszy składany smartfon chińskiego producenta. Szykuje się kawał ciekawego urządzenia

OPPO Find N skorzysta z mocy Qualcomm Snapdragon 888 oraz 12 GB LPDDR5 RAM – dane zapiszemy na 512 GB pamięci. Urządzenie otrzyma także baterię o pojemności 4500 mAh i zaoferuje 33W SUPERVOOC Flash Charge – technologia naładuje akumulator do 55% w 30 minut i do 100% w 70 minut. Smartfon jest również wyposażony w 15W bezprzewodowe ładowanie AIRVOOC (kompatybilne ze standardem Qi) i 10W zwrotne ładowanie bezprzewodowe.

Zdjęcia przygotujemy za pomocą potrójnego zestawu aparatów – główny czujnik Sony IMX 766 o rozdzielczości 50 MP, ultraszerokokątny obiektyw 16 MP i teleobiektyw 13 MP, ale warto pamiętać o aparatach selfie na wyświetlaczu wewnętrznym i zewnętrznym.

„Również kamera w pełni wykorzystuje potencjał nowej konstrukcji oraz możliwościami trybu FlexForm. Zawias Flexion w OPPO Find N pozwala urządzeniu służyć jako własny statyw, czyniąc go kompaktowym sprzętem do tworzenia filmów. Na przykład, tryb FlexForm sprawia, że tworzenie materiałów poklatowych 4K jest łatwe i nie wymaga użycia rąk pod dowolnym kątem w zakresie 50-120 stopni. Dodatkowo trzy tryby time lapse – smugi światła, nocne niebo, słońce i chmury – optymalizują ustawienia zdjęć i wideo za jednym kliknięciem. Gdy urządzenie jest pochylone pod kątem poniżej 60 stopni, wyświetlacz automatycznie przenosi podgląd obrazu na dolny ekran, aby ułatwić ustawienie ujęcia”.

OPPO Find N trafi do sprzedaży w Chinach od 23 grudnia 2021 roku. Cena za wersję 8GB+256GB wyniesie 7699 juanów (około 4 967 zł), natomiast wersja 12GB+512GB kosztować będzie 8999 juanów (około 5806 zł).

Źródło: Informacja prasowa: Oppo

Komentarze (17)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper