Assassin's Creed Valhalla: Świt Ragnaroku - ogromny dodatek to God of War w świecie Asasynów

News
3640V
Assassin's Creed Valhalla: Świt Ragnaroku - ogromny dodatek to God of War w świecie Asasynów
Roger Żochowski | 13.12.2021, 18:15

W 2022 roku nie doczekamy się zupełnie nowej odsłony przygód Asasynów, ale Ubisoft szykuje ogromny dodatek w świecie Wikingów, dzięki któremu zwiedzimy zupełnie nowe światy i poznamy mitologiczne postaci. I wygląda, jakby francuska firma pozazdrościła splendoru serii God of War. 

Nadchodzące rozszerzenie to nie wszystkie niespodzianki jakie Ubisoft szykuje dla fanów. Już jutro na rynek trafi Assassin’s Creed Crossover Stories, czyli historie z udziałem Eivor i Kassandry/Alexiosa. To dwie opowieści łączące osobne gry ze świata Assassin’s Creed, w których trafimy na zupełnie nowe wyspy, a bohaterowie dwóch oddzielnych produkcji połączą siły pierwszy raz w historii serii. Tym samym w Assassin's Creed Valhalla pojawi się darmowa misja z Eivorem i Kassandrą zaś druga darmowa misja z Kassandrą lub Alexiosem pojawi się w Assassin's Creed Odyssey.

Aby móc zagrać w misję „A Fated Encounter” w Assassin’s Creed Valhalla, gracze muszą osiągnąć 4 poziom Osady i ukończyć zadanie „A Wise Friend”, w którym Eivor pomaga Valce zadomowić się w Ravensthorpe. W przypadku historii dostępnej w Assassin's Creed Odyssey, „Those Who Are Treasured”, gracze będą musieli ukończyć Rozdział 1 i dotrzeć do Megaris, aby uzyskać dostęp do tej zawartości. Zaleca się, aby gracze ukończyli trzy łuki fabularne z głównej gry (Rodzina, Kult Kosmosu i Mitologię), aby uniknąć niepotrzebnych spoilerów.

O wiele ciekawszym kąskiem będzie nowe, ogromne rozszerzenie do Assassin's Creed Valhalla. Świt Ragnaröku, bo taką nosić będzie nazwę dodatek, powstaje w studiu Ubisoft Sofia. Tym razem twórcy jeszcze mocniej zarysują temat mitologii nordyckiej wliczając w to panteon bogów. Eivor będzie musiał wypełnić swoje przeznaczenie jako Odyn, nordycki bóg bitwy i mądrości. Królestwo krasnoludów Svartalfheim rozpada się, a pośród chaosu wzięty do niewoli został Baldur, ukochany syn Odyna, na pomoc któremu ruszymy trafiając do nowych krain. Zwiedzimy choćby ogromne podziemia, Jotunheim czy Asgard, zawalczymy z zupełnie nowymi przeciwnikami, a niektórzy z nich przypominają lodowych gigantów rodem z Gry o Tron. 

Teren działań będzie ogromny i jeśli chodzi o skalę to dostaniemy obszar o wielkości 1/3 tego, co w podstawowej wersji Valhalli. Dodatek mocno postawi na wydarzenia fabularne gwarantując nam ponad 35 godzin gry. Zbierzemy też moce poległych wrogów, dzięki czemu będziemy mogli ulepszać umiejętności i bronie Eivora. Nie zabraknie też misji pobocznych w tym zupełnie nowej areny, na której zawalczymy z groźnymi przeciwnikami. 

Ognisty olbrzym Surt, który stoi za porwaniem i jest też znany fanom mitologii nordyckiej, wyzwoli zupełnie nowe moce. Ogień i lód będą tematem przewodnim w Świcie Ragnaröku, a gracze będą mogli choćby ożywiać pokonanych przeciwników, by walczyli po ich stronie. Na dodatek nie będziemy musieli czekać do jesieni. W tytuł zagramy już 10 marca przyszłego roku i będzie on dostępny w cenie 159,90 zł dla wszystkich posiadaczy podstawowej wersji gry. Ubisoft poinformował z tej okazji, że gracze, którzy zakupią Świt Ragnaröku w dniach 13 grudnia 2021 r. - 9 kwietnia 2022 r. otrzymają pakiet Zmierzchu i uzyskają do niego natychmiastowy dostęp w Assassin’s Creed Valhalla. Bonus zawiera kruka Posłaniec Dellingera, wierzchowca Havarda, zestaw zmierzchu oraz topór Algurnira.

Źródło: własne

Komentarze (65)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych