Pokemon Brilliant Diamond i Shining Pearl oszałamiającym sukcesem sprzedaży pomimo słabszych ocen w recenzjach

Gry
741V
Pokemon Brilliant Diamond i Shining Pearl oszałamiającym sukcesem sprzedaży pomimo słabszych ocen w recenzjach
Bartosz Dawidowski | 08.12.2021, 13:21

Kilka dni temu pisaliśmy o mocnej sprzedaży Pokemon Brilliant Diamond/Shining Pearl w Japonii. Gra uzyskała też oszałamiający komercyjny wynik w innych zakątkach świata.

Oceny w recenzjach Pokemon Brilliant Diamond/Shining Pearl nie były najlepsze, ale wcale nie przeszkodziło to temu exclusivowi z Nintendo Switch o odniesieniu spektakularnego sukcesu. Premiera tych produkcji odbyła się 19 listopada i przez tak krótki okres na całym świecie sprzedano już ponad 6 milionów kopii rzeczonego remastera pamięnych gier z Nintendo DS.

To bardzo podobny wynik po pierwszych tygodniach od premiery do rezultatu Pokemon Sword/Shield (ok. 6 mln sprzedanych kopii), więc można powiedzieć że słabsze noty zgarniane przez remaster nie odciągnęły fanów poksów od zakupów.

Więcej na temat krytyki, która spotkała Pokemon Brilliant Diamond/Shining Pearl, przeczytacie w tym miejscu. Warto też rzucić okiem na naszą recenzję remasterów. Tekst czeka na was tutaj.

Źródło: https://mynintendonews.com/2021/12/08/pokemon-brilliant-diamond-shining-pearl-sold-around-6-million-copies-during-first-week/

Komentarze (20)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper