Twórcy Spider-Mana krytykowani za oferowanie DLC tylko na PS5. Insomniac Games tłumaczy sytuację

News
2489V
Twórcy Spider-Mana krytykowani za oferowanie DLC tylko na PS5. Insomniac Games tłumaczy sytuację
Iza Łęcka | 08.12.2021, 10:05

Insomniac Games przygotowało małą niespodziankę i już niebawem udostępni stroje ze „Spider-Man: No Way Home” w Spider-Man Remastered. Ogłoszenie nie zostało jednak dobrze przyjęte przez część społeczności – gracze krytykują brak dodatkowych kostiumów w oryginalnej produkcji na PS4.

Insomniac Games wykorzystuje okazję i przed premierą „Spider-Man: No Way Home” dodaje dwa nowe wdzianka do Spider-Man Remastered. Dodatki pobierzemy wyłącznie w odświeżonej wersji gry, która zadebiutowała na PlayStation 5, co bardzo nie spodobało się niektórym graczom.

„Czy byłoby tak trudno wydać to w wersji na PS4, biorąc pod uwagę, że PS5 są prawie niemożliwe do zdobycia, a wiele osób tej konsoli nie ma? Nie wspominając o tym, że sprzedaliście więcej kopii gry na PS4, po co zrażać tych wszystkich zwolenników. Kto dodatkowo zapłacił za DLC!!!”

Podobnych, zdecydowanych reakcji było coraz więcej, dlatego studio Insomniac Games musiało zareagować i rozwiać wszelkie wątpliwości. W oficjalnej wiadomości podkreślono, że zespół nie chciał zaburzyć optymalizacji tytułu na PlayStation 4:

„Od premiery w 2018 roku zaktualizowaliśmy grę Marvel's Spider-Man (PS4) 19 razy, dodając więcej kombinezonów i funkcji niż pierwotnie planowano. Każda łatka była bardziej złożona technicznie, zwłaszcza jeśli chodzi o utrzymanie wydajności streamingu HDD z PS4.

Aby fani mogli nadal cieszyć się grą Marvel's Spider-Man (PS4) w jej optymalnej wersji, podjęliśmy trudną decyzję o wydaniu tych nowych kombinezonów dla Marvel's Spider-Man Remastered (PS5), gdzie nasz silnik PS5 pozwala nam na aktualizację gry bez uszczerbku na doświadczeniach graczy”.

Uzasadnienie jednak nie uspokoiło zbulwersowanych klientów. Wielu z nich podkreśla, że PS5 jest nadal bardzo trudno dostępne, a Sony nieustannie próbuje zaradzić trudnościom dostarczenia dodatkowych egzemplarzy konsoli. Sprawy nie ułatwiają również działania skalperów.

„Jak można oczekiwać, że gracze kupią PS5, gdy NIE ma ich nawet w magazynie? Są również skalperzy online, którzy sprzedają sprzęt za podwójną cenę. To tylko dwa kostiumy, ani trochę nie wierzę w tę wymówkę”.

Sytuacja może budzić sprzeciw wśród największych fanów Spider-Mana, którzy spędzili dziesiątki godzin w grze studia PlayStation, preferują tego typu dodatki i pomimo najszczerszych chęci nie mogą zdobyć sprzętu.

Źródło: Twitter: insomniacgames

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych