Horizon Forbidden West na nowej rozgrywce! Twórcy przedstawiają walkę, wrogów i nowości

News
3777V
Horizon Forbidden West na nowej rozgrywce! Twórcy przedstawiają walkę, wrogów i nowości
Mateusz Wróbel | 06.12.2021, 15:59

Horizon Forbidden West doczekało się nowych wycinków z rozgrywki i informacji nt. walki oraz przeciwników.

Stosunkowo dość długo nie otrzymaliśmy żadnych nowych zapisów rozgrywki z Horizon Forbidden West. Jednakże, bazując na ostatnich informacjach, premiera w lutym 2022 roku powinna być niezagrożona i po ujawnionych dzisiaj przez deweloperów szczegółach można uznać, że wszystko jest na dobrej drodze.

Na blogu PlayStation możemy poczytać o zagrożeniach czyhających na Alloy na każdym kroku. Postapokaliptyczny, kolorowy świat jest przepełniony wrogo nastawionymi do głównej bohaterki maszynami, a także ludźmi z wrogich frakcji, którym będziemy musieli stawić czoła.

Wpis jest dość długi, ale można podsumować go następującymi słowami: Horizon Forbidden West będzie grą przystępną, która nie będzie narzucać żadnego modelu rozgrywki. Dla twórców z Guerrilla Games ważne było, aby móc pozwolić graczom - zwiększając limit umiejętności, a także oferując nowe rodzaje broni do walki w zwarciu czy na odległość - obrać idealnie pasujący pod jego preferencje styl walki.

Nasze zmiany w projektowaniu systemu walki pozostały wierne tożsamości Aloy. Po pierwsze, chcieliśmy nadać rozgrywce dodatkową głębię i zwiększyć limit umiejętności graczy, dzięki umiejętnościom takim jak kombinacje w zwarciu i przypływ męstwa. Gracze, którzy spędzą trochę czasu na doskonaleniu swoich umiejętności bojowych, znajdą skuteczne i stylowe sposoby na pozbycie się wrogów. Po drugie, chcieliśmy dostosować się do różnych stylów gry i naprawdę skupić się na wolności wyboru. Dzięki nowej broni i strojom, które można ulepszyć w warsztacie, gracze mogą dostosować swoją taktykę. Na koniec chcieliśmy zaprojektować wymagających wrogów, którzy zachęcą graczy do wykorzystania wszystkich swoich zdolności i umiejętności. Całkowicie nowy zestaw maszyn, a także zaawansowani ludzcy wrogowie utrzymają graczy w napięciu przez całą grę!

Alloy otrzymała wiele nowych animacji ukazującej jej jako bohaterkę silniejszą niż wojowniczkę znaną z pierwszej części. Ma to pomóc odczuć na własnej skórze, jak wiele doświadczenia zdobyła protagonistka po wycieńczających przygodach z podstawki Horizon Zero Dawn, a także rozszerzeniu fabularnym Frozen Wilds.

Zmian w zachowaniu doczekało się SI przeciwników. Wielu z nich potrafi teraz walczyć z nami pod wodą (wychodzi na to, że podwodne sekwencje będą bardzo emocjonujące), a także dostawać się na wysoko położone obiekty czy nierówne tereny dzięki możliwości skakania czy wspinania się. Dwie ostatnie funkcje dotyczą również naszych sojuszników, więc wychodzi na to, że ogólnie rzecz biorąc projektanci rozgrywki spędzili sporo czasu nad poprawieniem i dodaniem wielu nowych mechanik do systemu walki.

Ponadto, niektóre osobniki będą wydawać sygnały dźwiękowe mające pomóc nam w przygotowaniu się do obrony: 

Maszyny mają unikalne sygnały dźwiękowe, które mają pomóc graczowi odróżnić atak wręcz lub konkretny atak dystansowy. Ataki w zwarciu są przekazywane za pomocą wyraźnego dźwięku, który narasta w momencie uderzenia, podczas gdy ataki dystansowe są przekazywane za pomocą dźwięków ładowania charakterystycznych dla danej broni lub dźwięków pocisków. Zwłaszcza w starciach, w których bierze udział wiele maszyn otaczających gracza, te sygnały dźwiękowe pomogą przyciągnąć uwagę gracza do najbliższego napastnika lub źródła niebezpieczeństwa, pozwalając mu zareagować na czas.

Aby uatrakcyjnić czytanie, na blogu PlayStation umieszczono kilka fragmentów gameplayu ukazujących wyżej wspomnianą walkę i zachowanie przeciwników. Znajdziecie je w tym miejscu lub na poniższym materiale. Dyrektor ds. animacji rozgrywki zakończył wpis następującymi słowami:

Naprawdę nie możemy się doczekać, kiedy gracze odkryją nowe maszyny i wszystkie ich możliwości. Skupiliśmy się na różnorodności i różnych doświadczeniach związanych z rozgrywką, które gracze mogą odkrywać, gdy udają się na Zakazany Zachód. Uwielbiamy patrzeć na reakcje graczy, gdy napotykają nowych ludzkich wrogów i maszyny, zwłaszcza naprawdę przerażających, takich jak Tremortusk!

Źródło: https://blog.playstation.com/2021/12/06/horizon-forbidden-west-outsmart-your-enemies/

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych