Prey 2: Neuroshock niespodzianką od Arkane? Kolejna gra mogła zostać ujawniona zbyt wcześnie

Gry (plotka)
2022V
Prey 2: Neuroshock niespodzianką od Arkane? Kolejna gra mogła zostać ujawniona zbyt wcześnie
Mateusz Wróbel | 03.12.2021, 14:46

Prey 2: Neuroshock może być wielką niespodzianką TGA 2021. W sieci pojawiły się doniesienia, jakoby Arkane miało zaoferować kolejną historię osadzoną w realiach sci-fi.

Arkane Studios wchodzi w skład Bethesdy, która kilka miesięcy temu została przejęta przez Microsoft. Francuscy deweloperzy opracowują obecnie kooperacyjne Redfall, ale według najnowszych, niepotwierdzonych informacji, twórcy mają w zanadrzu jeszcze jeden projekt.

Mowa tutaj o pełnoprawnej kontynuacji Prey (2017), tytułu sprzed czterech lat, który spotkał się z ciepłym przyjęciem wśród krytyków i graczy. Był on dobrą odskocznią od serii Dishonored, przede wszystkim dzięki wspaniałemu, mrocznemu klimatowi, i wiele wskazuje na to, że fani tejże gry otrzymają od Arkane następcę strzelaniny osadzonej w realiach science fiction.

Bazując na informacjach podanych przez DualShockers wynika, że Prey 2 będzie nosił podtytuł Neuroshock. Produkcja była już od dłuższego czasu w planach amerykańskiego oddziału Arkane (położonego w Austin), ale dopiero po przejęciu Bethesdy przez Microsoft i otrzymaniu odpowiednich środków twórcy mogli przejść do konkretnych prac.

Pełnoprawna kontynuacja Preya z 2017 roku rozegra się po wydarzeniach z "jedynki". Gra jest krótsza niż poprzedniczka i pozwoli wcielić się w organizm tyfonowy, do którego wstrzyknięto linie komórkowe Morgana Yu. Założenia rozgrywki mają przypominać te znane z serii Deus Ex - do dyspozycji odbiorcy zostaną oddane lokacje (poziomy miejskie), w których będziemy mogli wykonywać zadania główne oraz poboczne.

Insider podsumowuje, że Prey 2: Neuroshock ma zaoferować więcej rodzajów wrogów kosztem mniejszej ilości neuromodów. Specjalnych umiejętności będzie mniej, ale za to będą znacznie bardziej "kreatywne i eksperymentalne". Gra nie ujrzy światła dziennego wcześniej niż rok po premierze wspomnianego wyżej Redfall.

Bardzo możliwe, że Arkane zdecyduje się pokazać swój nowy tytuł podczas tegorocznej gali TGA.

Źródło: https://www.dualshockers.com/prey-2-neuroshock-leak-fuels-the-game-awards-sequel-reveal-deus-ex-like-design/

Komentarze (52)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper