Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 25.06.2021 17:22
Redfall Xbox
653V

Redfall powstaje już prawie 4 lata. Arkane jednocześnie rozpoczęło 2 duże projekty

Redfall to najnowsza produkcja Arkane Studio, która została ujawniona na tegorocznym E3. Deweloperzy długo nie prezentowali projektu, a okazuje się, że prace nad pozycją rozpoczęły się kilka lat temu. Twórcy niemal w jednym czasie rozpoczęli opracowanie dwóch nowych IP.

Arkane Studio jest teraz częścią Microsoftu i deweloperzy otrzymali możliwość pokazania swojej nowej gry na Xbox & Bethesda Games Showcase. Kooperacyjna produkcja z wampirami wygląda ciekawie, ale nadal musimy czekać na pełną prezentację IP.

Timur222 potwierdził jednak bardzo ciekawą sytuację – prace nad Redfall wystartowały w okolicy sierpnia 2017 roku. W tym samym czasie zespół rozpoczął opracowanie dwóch dużych nowych marek, ponieważ we wrześniu Arkane Lyon wystartowało z produkcją Deathloop.

Jak wiadomo ten drugi tytuł aktualnie zadebiutuje wyłącznie na PlayStation 5 i PC, ale jest to kwestia czasu – Sony zadbało o czasową ekskluzywność jeszcze przed kupieniem Bethesdy przez Microsoft. Phil Spencer nie chciał ingerować w umowę, więc gra w 2021 roku będzie dostępna tylko na jednej konsoli.

Sytuacja jest jednak interesująca, ponieważ Redfall i Deathloop to dwa zupełnie nowe IP, które są już rozwijane od prawie czterech lat. Arkane Studio już wkrótce będzie mogło opracowywać kolejne gry – pozycje trafią już wyłącznie na Xboksy Series X|S i PC.

Źródło: Twitter: bogorad222

Tagi: Arkane Austin Bethesda Softworks Redfall