Dom z papieru powraca. Koreańska adaptacja i oczekiwany spin-off w produkcji – znamy szczegóły

Filmy i seriale
2413V
Dom z papieru powraca. Koreańska adaptacja i oczekiwany spin-off w produkcji – znamy szczegóły
Iza Łęcka | 01.12.2021, 07:00

Losy Profesora i jego ekipy do zadań specjalnych powoli dobiegają końca, jednak Netflix nie rezygnuje z popularnej historii. Na platformie zadebiutuje nie tylko koreańska wersja skoku, ale również produkcja skupiająca się na... Berlinie.

„Dom z papieru” to produkcja, która była początkowo transmitowana w hiszpańskiej stacji, a następnie została wykupiona przez streamingowego giganta i dodana do katalogu serwisu. Od tego czasu rozpoczął się „szał” na ekipę Profesora – Netflix mógł poszczycić się ogromną oglądalnością kolejnych sezonów serialu, z Alexem Piną podpisano długoletni kontrakt, a w obliczu coraz większego zainteresowania powstawały produkcje dokumentalne skupiające się na aktorach biorących udział w projekcie.

Już na początku grudnia będziemy mogli zapoznać się z finałem 5. sezonu „Domu z papieru”, jednak włodarze Netflixa nie mówią „dość” znanym bohaterom. Na pierwszy plan tym razem pójdzie Berlin. Postać grana przez Pedro Alonso już od pierwszej serii zyskała spore grono zwolenników, a nie zdradzając szczegółów, powiem tylko, że ostatnie odcinki również rozwijają jego wątek. Nadszedł jednak czas na samodzielną propozycję – produkcja skupiająca się na Berlinie zadebiutuje na platformie w 2023 roku.

„Ten skok może i dobiega końca, ale historia trwa dalej... Berlin 2023. Tylko na Netflix”.

W zeszłym roku informowaliśmy również, że powstaje koreańska adaptacja „Domu z papieru”, którą reżyseruje Kim Hong-sun, twórca wcześniej odpowiedzialny za „The Guest”, „Voice”oraz „Black”. W najnowszym ogłoszeniu przedstawiono jednego z głównych aktorów wcielających się właśnie w Berlina – to Park Hae-soo znany z ostatniego hitu Netflixa, „Squid Game”, zagra przebiegłego złodzieja. Premiera serii odbędzie się na platformie już w 2022 roku.

„W ciągu ostatnich pięciu lat fani na całym świecie okazali swoje uczucia wobec serialu. Mam nadzieję, że nasza koreańska wersja również otrzyma waszą miłość i wsparcie. To dla mnie zaszczyt, że mogę uczestniczyć w tak wspaniałym serialu, a przede wszystkim stworzyć niesamowitą postać Berlina. Jestem pewien, że reszta obsady koreańskiej wersji czuje to samo, co ja. Jako aktor i jako fan serialu, chcę podziękować obsadzie i ekipie „Domu z papieru” za wspaniały serial, który stworzyli. Nie możemy się doczekać, aby podzielić się z Wami koreańską wersją „Domu z papieru” w 2022 roku” - przekazał Park Hae-soo.

„Koreański remake #MoneyHeist zadebiutuje na Netflixie w 2022 roku!”

Źródło: Twitter: NetflixUpdates https://deadline.com/2021/11/squid-games-park-hae-soo-star-in-korean-remake-money-heist-1234882495/

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych