Roger Żochowski Roger Żochowski 01.12.2020 07:30
Dom z papieru - Netflix tworzy nową, koreańską wersję serialu! Ujawniono pierwsze szczegóły
6046V

Dom z papieru - Netflix tworzy nową, koreańską wersję serialu! Ujawniono pierwsze szczegóły

Serial "Dom z papieru" to jedna z najbardziej popularnych produkcji Netfliksa ostatnich lat, nawet, jeśli ostatnie sezony nie trzymają tak wysokiego poziomu jak pierwsze. Okazuje się jednak, że platforma streamingowa nie zamierza odpuścić i przenosi serial na koreańskie poletko.

 

Azjatycka adaptacja hiszpańskiego "Domu z papieru" rozgrywać będzie się na Półwyspie Koreańskim, a jej reżyserem został Kim Hong-sun, twórca takich telewizyjnych produkcji jak "The Guest", "Voice i Black", oraz twórca kryminałów fantastycznych.

Scenariuszem zajmie się z kolei Ryu Yong-jae, który pracował już dla Netfliksa przy "Hologramowej miłości" (My Holo Love) czy serialu "Psychopath Diary". Tytuły zapewne większości z Was niewiele mówią, ale ekipę chwali nawet Alex Pina, twórca i producent wykonawczy "Domu z papieru":

Koreańscy twórcy od lat rozwijali swoją własną kulturę audiowizualną i specyficzny język. Podobnie jak w przypadku naszego serialu, udało się im przełamać kulturowe granice przez co stali się punktem odniesienia dla tysięcy widzów na świecie, zwłaszcza tych młodych. To fascynujące, że świat Domu z papieru był dla kogoś na tyle ciekawy, że podjął się jego adaptacji. Myślę, że fakt przeniesienia miejsca akcji na Półwysep Koreański to znacząca zmiana, z której jestem bardzo zadowolony.

Jak podaje Netflix, czwarty sezon hiszpańskiego serialu obejrzało ponad 65 milionów widzów. Aktualnie w produkcji jest piąty i ostatni sezon serii i wszystko wskazuje na to, że następna w kolejności będzie 12-odcinkowa seria kręcona w Korei. Nie da się ukryć, że azjatyckie kino co roku wypluwa kilka, a nawet kilkanaście perełek, ale decyzja Netfliksa jest i tak dość zaskakująca i potwierdza plotki, które od jakiegoś czasu chodziły po Sieci.

Tagi: Dom z Papieru netflix