Gothic Remake jest rozwijany „na wszystkich frontach”. Twórcy wciąż poszukują wielu specjalistów

Gry
1740V
Gothic Remake jest rozwijany „na wszystkich frontach”. Twórcy wciąż poszukują wielu specjalistów
Wojciech Gruszczyk | 30.11.2021, 20:58

Zapowiedziany w 2019 roku Gothic Remake jest nadal rozwijany przez mały zespół, który potrzebuje wielu utalentowanych twórców. Studio szuka wsparcia, jednak wiele na to wskazuje, że na premierę przyjdzie nam sporo zaczekać.

W 2019 roku zagraliśmy w demo Gothic Remake, a po kilku miesiącach THQ Nordic potwierdziło założenie nowego studia, które ma rozwijać produkcję. Po roku otrzymaliśmy pierwsze szczegóły, a nawet potwierdzono konkrety na temat lokalizacji.

Gothic (remake) to ambitna produkcja, więc deweloperzy chcą zapewnić projektowi odpowiednią jakość. Twórcy potwierdzili dzisiaj, że prace postępują „na wszystkich frontach”:

„Ogólnie rzecz biorąc, jesteśmy bardzo zadowoleni, że prace nad Gothic Remake postępują na wszystkich frontach. Zebraliśmy zespół ponad 35 wyspecjalizowanych deweloperów w naszym biurze w Barcelonie, pracujemy z kilkoma wykonawcami i zewnętrznymi deweloperami. Gothic ma już ponad 20 lat, ale nie można nie doceniać skali tej gry”.

Studio jednak potwierdza, że wciąż poszukuje wielu pracowników, którzy będą chcieli rozwijać Gothic Remake, więc możemy podejrzewać, że projekt będzie potrzebował jeszcze sporo czasu.

THQ Barcelona szuka nawet menadżera społeczności – specjalista zajmie się kontaktem z graczami i co ciekawe wśród wymagań pojawiła się wzmianka o znajomości angielskiego, niemieckiego, rosyjskiego i polskiego języka.

Źródło: https://steamcommunity.com/games/1297900/announcements/detail/3132812581017032783

Komentarze (23)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper