Gothic Remake oficjalnie! Demo dostępne za darmo

News
9448V
Gothic Remake oficjalnie! Demo dostępne za darmo
Wojciech Gruszczyk | 14.12.2019, 03:02

Gothic może powrócić za sprawą odświeżonej wersji. W Sieci wylądowały materiały z Gothic Playable Teaser, które zapowiadają nową wersję klasycznej produkcji. To może być jedna z największych niespodzianek ostatnich lat.

Gothic to kultowy RPG przygotowany przez niemiecki Piranha Bytes. Gra zadebiutowała w 2001 roku i bardzo możliwe, że deweloperzy pracują właśnie nad odświeżoną odsłoną produkcji. Redakcja Gematsu jako pierwsza na świecie opublikowała dwa materiały z „Gothic Playable Teaser” - pierwszy to zwiastun zapowiadający produkcję a drugi pokazuje porównanie z oryginałem. Możemy podejrzewać, że redakcja złamała embargo.

Na pierwszym zwiastunie widzimy ważne szczegóły – za tytuł odpowiada THQ Nordic, który zlecił przygotowanie odświeżonej edycji zespołowi z Barcelony. Wiele na to wskazuje, że THQ chce rozwijać markę i ponownie na początek zaprasza graczy na odświeżoną historię. Wydawca w taki sposób „bada” zainteresowanie, by później móc zapewnić pełnoprawną kontynuację.

Plotki o nowym Gothicu pojawiają się od lat, jednak Piranha Bytes skupia się ostatnio nad rozwojem nowego IP. W 2017 roku zagraliśmy w ELEX i od tego roku trwają prace nad kontynuacją – twórcy otrzymali duże dofinansowanie z rządu na stworzenie pozycji. Bardzo możliwe, że THQ chce pomóc deweloperom i zatrudniło dodatkowy zespół do Gothica.

[Aktualizacja #1]

THQ potwierdziło Gothic Playable Teaser, ale nie jest to pełna produkcja. Twórcy zdecydowali się na pokaz możliwości nowej części: 

To nie jest pełna wersja gry. Jest to grywalna prezentacja możliwego podejścia do stworzenia nowej gry Gothic. Nic nie jest jeszcze wyryte w kamieniu. Wasze komentarze są kluczowe do tego, by zamienić Gothica w nowoczesną grę. Z tego względu, aby wynagrodzić waszą lojalność, Gothic - Playable Teaser jest zupełnie darmowy dla wszystkich fanów, którzy posiadają jakikolwiek tytuł z sagi Gothic lub inny tytuł wyprodukowany przez Piranha Bytes!

Gothic Playable Teaser jest dostępny za darmo na Steam dla wszystkich graczy, którzy posiadają przynajmniej jedną grę Piranha Bytes w swoim katalogu platformy Valve. Zainteresowani mogą liczyć na:

  • Powrót do Kolonii – nowe podejście do popularnej i rewolucyjnej gry Gothic z 2001 roku. Odkryj ponownie świat kolonii górniczych, ich sekretów oraz wyzwań w tej grywalnej, 2-godzinnej wersji.
  • Graj jako Bezimienny bohater – zdecyduj o losie skazanego na dożywocie więźnia, który musi przetrwać w świecie dzikich zwierząt, stworzeń oraz skazańców o parszywej reputacji.
  • Sprawdź 2-godzinne wprowadzenie do Kolonii – tajemniczy, czerwony zwój oraz wachlarz specyficznych postaci wciągnie cię w rozbudowaną historię o lojalności i zdradzie.
  • Walcz z ludźmi oraz innymi stworzeniami takimi jak padlinożercy czy wilki – opanuj sztukę wojenną poprzez taktyczny i wymagający system walki.
  • Odkryj możliwości rzemiosła – eksperymentuj ze składnikami oraz recepturami, by odkryć potężną, kojącą i leczącą żywność.

THQ Nordic podkreśla - Gothic Playable Teaser jest stworzony przez oddział z Barcelony, ale... Piranha Bytes pracuje nad tajnym projektem, który zostanie ujawniony w przyszłym roku.

[Aktualizacja #2]

Najnowszy przeciek jest bardzo interesujący: THQ Barcelona pracuje nad Gothic Remake, a dzisiejsza publikacja ma pomóc deweloperom zebrać informacje zwrotne i ulepszyć grę. Premiera podobno odbędzie się w 2020 roku i w przyszłym roku Piranha Bytes ma zaprezentować pełnoprawną kontynuację... WOW?

W nocy odbyło się The Game Awards, na którym zobaczyliśmy kilka dużych zapowiedzi. Przegapiłeś show? Zapraszamy:

Źródło: YouTube

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych