Gothic Remake powstaje dla PS5, Xbox Series X i PC! THQ Nordic formuje nowe studio

News
2613V
Gothic Remake powstaje dla PS5, Xbox Series X i PC! THQ Nordic formuje nowe studio
Bartosz Dawidowski | 19.02.2020, 09:26

THQ Nordic ma bardzo poważne zamiary wobec marki Gothic. Po wydaniu grywalnego "teasera", czyli czegoś w rodzaju prototypowego dema Gothic, przychodzi pora na kolejne bardzo ciekawe ogłoszenie.

2 miesiące po wypuszczeniu Gothic Playable Teaser, dzięki któremu THQ Nordic wybadało, jak duże jest zainteresowanie graczy tematem marki Gothic, otrzymujemy bardzo ciekawą zapowiedź od tego wydawcy. Okazuje się, THQ Nordic podjęło decyzję, że remake Gothica zostanie faktycznie utworzony w studiu położonym w Barcelonie. Będzie to remake przeznaczony dla PS5, Xbox Series X oraz PC. Nie możemy jednak liczyć na szybką premierę. THQ Nordic już obwieściło, że Gothic Remake na pewno nie ujrzy światła dziennego w 2020 roku

THQ Nordic pochwaliło się również, że w Gothic Playable Teaser zagrało już na PC ponad 180 tysięcy osób. 94% osób, które wzięły udział w ankiecie, chce, by wydawca stworzył w takim stylu remake klasycznego RPG-a z 2001 roku.

By stworzyć remake'a Gothica dla next-genowych konsol THQ Nordic powoła do życia nowe studio w Barcelonie. Wydawca uwzględni w projekcie życzenia fanów, którzy np. zwracali uwagę na to, że świat z Playable Teasera jest trochę zbyt kolorowy.

"Chcemy stworzyć pełnego remake'a Gothica, który pozostanie jak najbardziej wierny oryginałowi, ale przeniesie klimatyczny świat gry do zupełnie nowej jakości i z usprawnionymi mechanizmami gameplayowymi" - napisał Reinhard Pollice z THQ Nordic w komunikacie prasowym.

Warto również sprawdzić:

Źródło: https://www.gematsu.com/2020/02/gothic-remake-announced-for-next-gen-consoles-pc

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych