Farming Simulator 22 z rekordową premierą. Gra osiągnęła duży sukces

Gry
502V
Farming Simulator 22 z rekordową premierą. Gra osiągnęła duży sukces
Wojciech Gruszczyk | 30.11.2021, 15:13

Twórcy Farming Simulator 22 mogą świętować. Najnowsza odsłona serii została bardzo ciepło przyjęta przez graczy i zanotowała rekordową premierę. Firma potwierdziła pierwszy w ynik sprzedaży.

Premiera Farming Simulator 22 odbyła się 22 listopada i symulator jest dostępny na konsolach dwóch generacji, Stadii oraz komputerach osobistych. Już wcześniej informowaliśmy o dobrym wyniku ze Steam, ale teraz otrzymaliśmy konkretne dane od deweloperów.

Farming Simulator 22 osiągnął rekordowy debiut i w pierwszym tygodniu gracze kupili 1,5 mln egzemplarzy pozycji. Jest to naprawdę duży sukces, który pokazuje, że fani są zadowoleni z działań deweloperów.

Jest to ciekawa sytuacja, ponieważ najnowsza odsłona serii to pierwsza produkcja Giants Software, w której firma zajmowała się nie tylko opracowaniem gry, ale również wzięła na barki wydanie symulatora. Christian Ammann (szef studia) nie ukrywa zadowolenia:

„Jestem bardzo dumny z zespołu i dobrze prosperującego środowiska, w którym się rozwija. Możliwość skutecznego budowania międzynarodowych struktur w celu przeniesienia już tak ogromnej serii jak Farming Simulator do samodzielnie wydawanej marki z nowymi pomysłami nie jest czymś łatwym. Świetna współpraca z naszymi partnerami zapewniła fantastyczną premierę”.

Warto zaznaczyć, że Farming Simulator 22 osiąga na Steam lepsze wyniki od Battlefielda 2042 – gra Giants Software w ostatnich ośmiu dniach osiągnęła maksymalnie 105 636 graczy, a strzelanka DICE w tym czasie przyciągnęła 105 397 użytkowników. W dodatku FS w ostatnich 24-godzinach zgromadził na serwerach 83 991 farmerów, a strzelanka tylko 36 738 żołnierzy.

Przeczytajcie naszą recenzję Farming Simulator 22.

Interesuje Cię ten tytuł? Sprawdź nasz poradnik do Farming Simulator 22.

Źródło: https://www.gamesindustry.biz/articles/2021-11-30-farming-simulator-22-breaks-series-records-with-1-5m-sold-in-first-week

Komentarze (5)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper