Gra wydana w pierwotnej wersji 7 lat temu triumfuje w trakcie brytyjskiego Black Friday

Gry
3757V
Gra wydana w pierwotnej wersji 7 lat temu triumfuje w trakcie brytyjskiego Black Friday
Bartosz Dawidowski | 29.11.2021, 09:32

Początek tygodnia to okazja do przyjrzenia się temu, jak sprzedawały się gry na rynku brytyjskim w ostatnim tygodniu. Zobaczmy, jak wyglądała sytuacja z fizyczną dystrybucją.

Osoby prognozujące to, że ranking sprzedaży w Wielkiej Brytanii zdominowały nowości wydawnicze, mogą przeżyć szok. Okazuje się bowiem, że najlepiej sprzedającym się tytułem ostatniego tygodnia było Mario Kart 8 Deluxe, czyli tytuł wydany w odświeżonej formie na Switch już w kwietniu 2017 roku (na Wii U gra debiutowała w 2014 roku). Tak wysokie wyniki Mario Kart 8 Deluxe udało się osiągnąć dzięki temu, że pudełkowe wydanie gry było dołączane do pakietów ze Switchami, bardzo popularnych w promocjach z okazji Black Friday. Dzięki temu sprzedaż Mario Kart 8 Deluxe wzrosła o 567%.

Drugie miejsce na podium należało do FIFA 22. Pokemonowe remastery na Switch, nawet gdyby połączyć wyniki wydania Brilliant Diamond z Shining Pearl, uplasowałyby się tylko na 3 miejscu rankingu.

Jeśli wziąć pod lupę tygodnie z Black Friday w ostatnich latach, to okazuje się, że wyniki z ostatniego tygodnia są raczej mizerne. Sprzedano bowiem o 100 tysięcy kopii gier mniej, niż w 2020 roku (o 10% gorszy wynik). Pamiętajmy, że ranking dotyczy jednak tylko wydań fizycznych. Coraz większą popularnością cieszy się dystrybucja cyfrowa, która osłabia pozycję dystrybucji gier w pudełkach.

Ranking sprzedaży gier w UK (ostatni tydzień; tylko wydania pudełkowe):

  1. Mario Kart 8: Deluxe
  2. FIFA 22
  3. Minecraft (Switch)
  4. Call of Duty: Vanguard
  5. Marvel's Guardians of the Galaxy
  6. Pokémon Brilliant Diamond
  7. Just Dance 2022
  8. Animal Crossing: New Horizons
  9. Far Cry 6
  10. Mario Party Superstars

Źródło: https://www.gamesindustry.biz/articles/2021-11-28-mario-kart-8-returns-to-no-1-as-nintendo-switch-rules-black-friday-uk-boxed-charts

Komentarze (34)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper