Sony kończy sieciowe wsparcie dwóch ekskluzywnych gier z PS Vity. Japończycy zamykają serwery

News
649V
Sony kończy sieciowe wsparcie dwóch ekskluzywnych gier z PS Vity. Japończycy zamykają serwery
Iza Łęcka | 29.11.2021, 11:46

Sony nie planuje dłużej inwestować w ekskluzywne tytuły z czasów PlayStation Vity. Zapowiedziano zamknięcie serwerów Freedom Wars i Soul Sacrifice, co poskutkuje utratą niektórych funkcji w produkcjach.

Sympatycy rozgrywki na przenośnej konsoli Japończyków nie mają ostatnio łatwo. Producent PlayStation ograniczył już możliwość kupowania rozmaitych pozycji na PS Vicie, konsola nie może już otrzymywać nowych produkcji, natomiast na początku miesiąca informowaliśmy, że Japończycy stracili część praw do znaku towarowego. Najnowsze wiadomości mogą zaniepokoić następnych użytkowników sprzętu.

24 grudnia Sony zakończy wsparcie serwerów Freedom Wars oraz Soul Sacrifice. Tytuły są aktualnie dostępne wyłącznie na PlayStation Vicie, jednak graczom pozostało jeszcze tylko kilka tygodni, by pobawić się ze znajomymi w sieci – następnie jedyną opcją wspólnego walki z wrogami będzie spotkanie z przyjaciółmi z wykorzystaniem połączenia bezpośredniego (ad hoc).

Zamknięte zostaną serwery Soul Sacrifice oraz ulepszonej wersji Soul Sacrifice Delta. Co ciekawe, wskazana informacja znalazła się wyłącznie na japońskiej stronie PlayStation, lecz możemy przypuszczać, że korporacja zamierza zakończyć wsparcie rozgrywki sieciowej na całym świecie.

Zmiana może okazać się niezwykle kłopotliwa dla łowców trofeów. Znacznie łatwiej jest mierzyć się z bestiami, gdy obok mamy wsparcie, a obie produkcje posiadają pucharki, które są bezpośrednio związane z eliminowaniem przeciwników.

Źródło: https://www.pushsquare.com/news/2021/11/ps-vita-exclusives-freedom-wars-soul-sacrifice-to-have-servers-shuttered

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych