PlayStation patentuje kontroler do gier mobilnych

News
1850V
PlayStation patentuje kontroler do gier mobilnych
Igor Chrzanowski | 28.11.2021, 17:23

PlayStation odkryło w ostatnim czasie magię dobrych zarobków jakie daje wydawanie gier na komputerach osobistych i jako jeden z elementów rozwoju swoich największych IP, pragnie ponownie uderzyć ze swoimi produkcjami w rynek gier mobilnych.

Do tej pory prym pod tym kątem wiedli zupełnie inni wydawcy i deweloperzy, którzy to w naprawdę fajny sposób portowali swoje marki na mobilki i zyskiwali dzięki temu spory rozgłos. Ostatnio jednak Microsoft uderzył w systemy mobilne z usługą Xbox Cloud Gaming, dzięki której możemy na ekranie smartfona odpalić setki największych branżowych klasyków i hiciorów.

Sukcesu amerykańskiemu gigantowi pozazdrościł najwidoczniej japoński koncern Sony, który to zgłosił do urzędu patentowego papiery rejestracyjne swojego własnego kontrolera do gier mobilnych. Całość miałaby działać jak wiele innych dostępnych już nakładek na telefony z padami, ale ich wynalazek miałby przypominać DualShocka 4. Być może oznacza to, że firma chce mocniej uderzyć z usługą PlayStation Now, albo ich mobilne gry będą oferowały pełnoprawny konsolowo-pecetowy gameplay, co byłoby sporym zaskoczeniem. Póki co firma nie ujawnia dalszych planów, ale zarzucony na tapetę temat jest na pewno bardzo ciekawy.

 

Źródło: własne

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych