Cyberpunk 2077 oficjalnie bez aktualizacji i nowości w 2021 roku. Firma wspomina o next-genowym Wiedźminie 3

News
3190V
Cyberpunk 2077 oficjalnie bez aktualizacji i nowości w 2021 roku. Firma wspomina o next-genowym Wiedźminie 3
Wojciech Gruszczyk | 26.11.2021, 12:24

Adam Kiciński w najnowszym wywiadzie potwierdził ważne wiadomości dotyczące Cyberpunka 2077 i Wiedźmina 3: Dziki Gon. Gracze nie mogą liczyć na żadne nowości i aktualizacje do przygody z Night City w 2021 roku.

CD Projekt RED po cichu zmienił harmonogram aktualizacji Cyberpunka 2077, ale nie otrzymaliśmy żadnych oficjalnych szczegółów. Teraz jednak Adam Kiciński udzielił wywiadu Rzeczpospolitej, w której potwierdził – nie możemy liczyć na żadne aktualizacje do opowieści V w 2021 roku.

„W tym roku nie będziemy już wypuszczać aktualizacji do gry. Intensywnie pracujemy nad wersją na najnowszą generację konsol, która zostanie wydana w pierwszym kwartale 2022 r. wraz z dużą aktualizacją – Patchem 1.5”.

W 2022 roku firma zadba o dużą aktualizację i zamierza także zaoferować next-genowy patch do Cyberpunka 2077. Szef CD Projektu potwierdził, że opóźnienie premiery nowego wydania było trudne:

„Decyzja o przełożeniu wersji next-genowej „Cyberpunka" była trudna, ale jesteśmy przekonani, że słuszna, tym bardziej że wynikała jasno z rekomendacji naszego zespołu deweloperskiego. Potrzebujemy dodatkowego czasu na dopracowanie warstwy wizualnej oraz performance'u gry, żeby na przestrzeni całej rozgrywki ich jakość była możliwie najwyższa”.

A co z Wiedźminem? Jak wiadomo także ta premiera została opóźniona, jednak w tym wypadku deweloperzy chcą wykorzystać nowe rozwiązania i z tego powodu zdecydowano się na przełożenie debiutu.

„Prace nad wersją „Wiedźmina 3" na nowe generacje konsol prowadzi nasz sprawdzony partner, firma Saber Interactive – oczywiście przy współpracy z naszym studiem. Produkcję „Wiedźmina 3" zakończyliśmy prawie siedem lat temu – od tamtego czasu technologia dynamicznie poszła do przodu, pojawiły się nowe rozwiązania. Dlatego też aktualizowanie gry na najnowsze konsole zajmuje więcej czasu, niż oczekiwaliśmy. Cieszymy się, że w ramach aktualizacji będziemy mogli zaoferować graczom coś nowego w postaci darmowych DLC. Jak już wcześniej zapowiedzieliśmy, dodatkowa zawartość będzie inspirowana serialem Netflixa”.

Szef CD Projektu potwierdził również, że gracze nie mogą liczyć na rozwijanie innej marki przez jego zespoły. CDP RED skupi się wyłącznie na dwóch IP (Cyberpunku i Wiedźminie) i aktualnie deweloperzy chcą rozwijać jednoczesne prace nad dwoma grami z segmentu AAA.

Co jednak ciekawe, aktualnie CD Projekt zatrudnia ponad 1200 osób i około 660 deweloperów znajduje się w CD Projekt RED. Tylko 1/3 zespołu rozwija aktualizacje i next-genową wersję Cyberpunka 2077.

„W studiach CD Projekt Red jest około 660 deweloperów – niespełna jedna trzecia z nich zajmuje się pracami nad aktualizacjami i wersją next-genową „Cyberpunka 2077". Z każdym miesiącem coraz więcej osób pracuje nad pierwszym dodatkiem do „Cyberpunka". Natomiast pozostali zajmują się „Gwintem" i innymi projektami”.

W „rodzinie” znajduje się także Spokko (50 deweloperów) oraz studio The Molasses Flood, które rozwija nową grę na jednym z IP studia (Wiedźmin lub Cyberpunk 2077).

Źródło: https://www.rp.pl/media/art19138331-kicinski-cd-projekt-chce-przejmowac-ale-sam-nie-jest-na-sprzedaz

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych