Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 23.11.2021 16:58
Chrono Cross Remastered
2456V

Chrono Cross Remastered to „potężny remake” zmierzający na PS5? Insider przedstawia szczegóły

W październiku informowaliśmy o tajnym tytule zmierzającym na PS5 i według najnowszych informacji – Square Enix ma pracować nad Chrono Cross Remake. Gra podobno zmierza na konsolę Sony, ale może także trafić na inne urządzenia.

W październikowej audycji stacji WLR FM niespodziewanie pojawiła się informacja o „potężnej” produkcji zmierzającej na PlayStation 5. O grze wspomniano ze względu na opracowanie muzyki – artyści z Irlandii zostali zaangażowani w projekt.

Jak się okazuje, Square Enix może opracowywać Chrono Cross Remastered – informacje o takiej grze otrzymał Nick Baker, współzałożyciel XboxEra, który systematycznie przedstawia zakulisowe informacje na temat produkcji zmierzających na PS5.

„Chrono Cross Remastered było już na liście przecieków Nvidii, więc gra nie powinna być zaskoczeniem - była na tym zestawieniu. Ale powiedziano mi, że ten artykuł VGC dotyczy Chrono Cross Remastered. Co jeszcze mi powiedziano – ponieważ wszyscy działają przy założeniu, że jest to exclusive na PlayStation – [ale] powiedziano mi, że tak nie jest. Jedyne słowo jakie zostało użyte to 'multiplat'” – powiedział Nick Baker w najnowszym podcaście XboxEra.

Według informatora, nie będzie to pełny remake, a „remaster”, który w dodatku trafi na różne platformy. Insider wspomniał jedynie, że gra prawdopodobnie nie zadebiutuje na Xboksach – przypuszcza, że tytuł wyląduje na PlayStation (4/5?), Nintendo Switchu i PC:

„Teraz, kiedy słyszę JRPG i wieloplatformowy, automatycznie zakładam PC, PlayStation, Switch, takie jest moje założenie. To nie jest to, co mi powiedziano, to tylko moje przypuszczenie. Wszystko, co ujawniło mi moje źródło to „multiplatforma”. Tak właśnie powiedzieli, powiedzieli mi, że nie jest to exclusive na PlayStation”.

Nick Baker dodał, że choć produkcja ma zostać ujawniona przez Sony, to nie oznacza od razu pełnej ekskluzywności. Taką sytuację widzieliśmy w przykładowo Pragmecie od Capcomu.

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/the-upcoming-big-playstation-remake-is-reportedly-chrono-cross/

Tagi: Chrono Cross Remastered