Iza Łęcka Iza Łęcka 09.10.2021 04:01
PlayStation logo
7494V

PS5 otrzyma „potężny” remake. W trakcie audycji WLR FM zdradzono, że gra zostanie ujawniona w święta

Sony może przygotowywać się do ogłoszenia bomby pod koniec roku. Podczas potencjalnego PlayStation Experience lub The Game Awards powinniśmy zobaczyć nową grę zmierzającą na PS5. Informacje o produkcji nieoczekiwanie pojawiły się w trakcie programu irlandzkiej stacji radiowej.

W ciągu ostatnich lat byliśmy świadkami różnych zaskakujących przecieków czy ujawniania informacji przed oficjalnymi ogłoszeniami, jednak rzadko dowiadujemy się o nowej grze PlayStation z... Irlandzkiego radia. W trakcie audycji stacji WLR FM odbyła się rozmowa na temat pracy jednej z lokalnych twórczyń – swego czasu artystka opracowywała muzykę do produkcji PlayStation:

„Pytanie: Wróćmy do gry na PlayStation, o co w niej chodzi?

Odpowiedź: Tak naprawdę stało się to około półtora roku temu, zaraz po wybuchu pandemii, Michael McGlynn skontaktował się z nami i pisaliśmy muzykę do remake'u gry na PlayStation, on napisał wiele tekstów do różnych gier, które były bardzo znane. Powiedział ''słuchaj, to jest irlandzki język i tego właśnie szukają'', więc tak naprawdę to, w co byłam zaangażowana dotyczyło pisania tekstów w języku irlandzkim, jego córka śpiewała w utworze, a jego żona zaaranżowała część chóru, Michael również pracował ze mną nad językową stroną tekstów... długo nie mogłam wiedzieć... nie wiesz, do czego piszesz, ponieważ to wszystko jest nieogłoszone, ponieważ nie chcą się ujawnić, tak naprawdę nazwa gry zostanie podana w Boże Narodzenie. Słyszałam o tym teraz i potwierdziłam, że jest to duża gra, co jest świetne! W grze będzie Irlandczyk, co jest genialne”.

Najpewniej nie powinniśmy oczekiwać na prezentację dokładnie podczas świąt, lecz zgodnie z branżowym harmonogramem we wskazanym okresie odbędzie się The Game Awards oraz prawdopodobnie zobaczymy także kolejną edycję PlayStation Experience. Już wcześniej informowaliśmy o plotkach, według których Sony zorganizuje imprezę, a podczas wydarzenia zobaczymy grę, „o której plotkowano przez DŁUGI CZAS”.

Fragment wywiadu, w którym pojawia się wzmianka o propozycji PlayStation usłyszycie TUTAJ – dyskusja miała miejsce w programie „The Lunchbox” 7 października (12:00 – 13:00, przewińcie do 36:40).

Oczywiście musimy czekać na oficjalne wiadomości ze strony Sony, jednak analizując wspomniany motyw kultury irlandzkiej, pojawiły się spekulacje, że zespół wraz z artystką pracował nad remakiem Getaway (tytuł debiutujący na PS2, którego akcja rozgrywa się na ulicach Londynu), bądź Folklore, którego premiera odbyła się na PS3. Pamiętajmy jednak, że to tylko przypuszczenia.

Źródło: https://www.resetera.com/threads/new-upcoming-ps-title-potentially-leaked-on-a-radio-interview-to-be-announced-around-christmas-this-year.497238/

Tagi: PlayStation PlayStation 5 ps5 remake sony