Nintendo reaguje na sytuację Activision-Blizzard. Doug Bowser jest „zaniepokojony”

News
891V
Nintendo reaguje na sytuację Activision-Blizzard. Doug Bowser jest „zaniepokojony”
Wojciech Gruszczyk | 23.11.2021, 06:59

Doug Bowser to kolejny czołowy przedstawiciel platformy, który postanowił skontaktować się ze swoimi pracownikami po ostatnich wydarzeniach z Activision-Blizzard. Szef amerykańskiego Nintendo potwierdza, że aktualnie ocenia współpracę z twórcami serii Call of Duty.

Ostatnie informacje dotyczące licznych molestowań i fatalnych warunków pracy w Activision-Blizzard zostały już skomentowane przez Jima Ryana (szef PlayStation) oraz Phila Spencera (szef Xboksa), ale nawet Doug Bowser wysłał wiadomość do swoich pracowników.

Redakcja Fanbyte otrzymała wewnętrzną korespondencję, a następnie przedstawiciel Nintendo potwierdził, że szef amerykańskiego Nintendo zabrał głos w sprawie. Doug Bowser zwrócił się do wszystkich wewnętrznych zespołów japońskiej korporacji, by przedstawić im swoje zaniepokojenie sytuacją.

„Razem z wami wszystkimi, śledziłem ostatnie wydarzenia z Activision-Blizzard i trwające doniesienia o molestowaniu seksualnym i toksyczności w firmie. Uważam te relacje za przykre i niepokojące. Są one sprzeczne z moimi wartościami, jak również z przekonaniami, wartościami i polityką Nintendo”.

Następnie Bowser zaznaczył, że Nintendo jest zobowiązane do oferowania otwartego i integracyjnego miejsca pracy, w którym każdy jest mile widziany. Jego zdaniem – Big N przestrzega oczekiwanych standardów i tego samego wymaga on od partnerów z branży.

Szef amerykańskiego Nintendo zaznaczył, że wraz z przedstawicielami korporacji jest „w kontakcie z Activision”, a następnie dodał ciekawy szczegół – firma „podjęła działania oraz ocenia kolejne”. Doug Bowser nie wytłumaczył, co to tak naprawdę oznacza, ale wiele na to wskazuje, że korporacja z Japonii analizuje całą relację z Activision-Blizzard.

Przedstawiciel Nintendo skontaktował się również z ESA – Activision-Blizzard oraz Nintendo są członkami tej organizacji, która ma być „głosem i rzecznikiem” firm wydających gry na całym świecie. Jak się okazuje Big N oraz ESA od co najmniej zeszłego tygodnia współpracują, by przygotować stanowisko w sprawie molestowania i nadużyć w miejsc pracy.

„Każda firma w branży musi stworzyć środowisko, w którym każdy jest szanowany i traktowany jak równy z równym, i w którym wszyscy rozumieją konsekwencje braku takiego postępowania”.

Źródło: https://www.fanbyte.com/news/nintendo-issues-internal-response-to-activision-blizzard-reports/

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych