Iza Łęcka Iza Łęcka 18.11.2021 13:27
Hideo Kojima i nowa gra
2049V

Hideo Kojima zmienia plany dotyczące nowej produkcji. Japończyk pokazuje prace nad grą

Kojima Productions skupia się już na następnym tytule, a efektami z kolejnych etapów prac dzieli się sam założyciel studia. Twórca z Japonii zdradził, że poprawione zostały kolejne założenia pozycji.

O najnowszym projekcie Kojimy spekuluje się od dobrych kilku miesięcy, głównie za sprawą kolejnych plotek. Swego czasu część informatorów mówiło o prawdopodobnych pracach Kojima Productions nad odsłoną Silent Hill, niektórzy także nawiązywali do listu intencyjnego podpisanego przez dewelopera i przedstawicieli Microsoftu, wskazując, że tym razem szykuje się gratka dla społeczności Xboksa. Nie ulega jednak wątpliwości, że każda propozycja ekscentrycznego Japończyka elektryzuje graczy.

Obecnie Kojima podjął się następnej produkcji - po premierze Death Stranding Director’s Cut przyszedł czas na kolejną historię, której założenia są owiane tajemnicą. Napisany ponad rok temu scenariusz musiał jednak ulec zmianie. W ostatnim wpisie na Twitterze autor podzielił się aktualnym stanem prac. Okazuje się, że po restarcie specjaliści rozwijający podstawy gry musieli powrócić do początkowego planu i pomysłów. Jednocześnie udostępnione zostały ujęcia ze studia.

„Wróciliśmy i zweryfikowaliśmy szczegóły planu i scenariusza. Wielokrotnie korygowaliśmy szczegóły pod kątem zmieniającej się przyszłości w związku z pandemią COVID, ale w końcu wracamy do pierwotnego planu i pomysłu. To się często zdarza”.

„Ciągle eksperymentujemy z pracownikami Kojima Productions”.

„Pracuję zdalnie z moimi pracownikami od dłuższego czasu, więc fajnie jest spotkać się z nimi i pracować nad projektem takim jak dzisiaj! Przypomniało mi to radość z tworzenia rzeczy razem, podobnej do zabawy w piaskownicy lub zajęcia zajęć, gdy byłem dzieckiem”.

Czy nową grą japońskiego zespołu będzie Death Stranding 2? Pomimo ostatnich słów Normana Reedusa o trwających negocjacjach nad powrotem do roli Sama Portera, ciężko stwierdzić, czy właśnie nad tą pozycją pracuje Kojima. A może twórca nas jeszcze czymś zaskoczy? Mając na uwadze jego aktywność w mediach społecznościowych, na pewno dowiemy się o tym bezpośrednio od autora.

Źródło: Twitter: HIDEO_KOJIMA_EN

Tagi: Death Stranding 2 Hideo Kojima Kojima Productions nowy projekt