Xbox Series X|S i Xbox One ulepszone. Microsoft zadbał o oczekiwaną funkcję

News
6837V
Xbox Series X|S i Xbox One ulepszone. Microsoft zadbał o oczekiwaną funkcję
Wojciech Gruszczyk | 20.11.2021, 05:13

Już w połowie listopada zadebiutowała najnowsza aktualizacja dla Xboksów Series X|S i Xboksa One. Inżynierowie z Redmond ponownie wsłuchali się w opinie graczy i zadbali o nowe funkcje.

Microsoft systematycznie oferuje nowe aktualizacje ulepszające działanie konsol, ale zazwyczaj nowy firmware jest publikowany dopiero pod koniec miesiąca. W listopadzie firma postanowiła zrobić wyjątek i już dzisiaj na serwerach wylądowały nowe pliki.

Mogliśmy jednak spodziewać się takiej sytuacji, ponieważ dzisiaj korporacja potwierdziła udostępnienie Xbox Cloud Gaming na konsolach – jak wiadomo funkcja musi zostać pobrana przez graczy i właśnie chmura jest jedną z listopadowych nowości.

Inżynierowie z Redmond zajęli się także ulepszeniami filtrów kolorów na Xboksach Series X|S – ta opcja została przygotowana dla graczy, którzy mają problemy z widzeniem niektórych barw. Opcja jest dostępna nie tylko w systemie, ale także w grach (nowych i starszych).

Microsoft pochylił się także nad wielką prośbą graczy i ulepszył opcje dostosowania głośności oraz dźwięku – w końcu na Xboksach Series X|S i Xboksie One pojawi się opcja „wycisz dźwięk z głośników po podłączeniu headsetu”. Firma zajęła się również dostosowaniem zakładek.

Korporacja wsłuchała się także w opinie społeczności i zapewni deweloperom rozbudowane tagi, dzięki którym będą mogli oni dokładnie określać, jakie funkcje dostępności są wykorzystywane przez produkcje.

Firmware zajmuje się także usprawnieniem kontrolerów – pady z Xboksa One, Xbox Elite Wireless Controller Series 2 oraz Xbox Adaptive Controller otrzymają next-genowe opcje, które wcześniej były dostępne wyłącznie w najnowszych urządzeniach Microsoftu (mniejsze opóźnienie, lepsza łączność). Gracze mogą także liczyć na ulepszenia w aplikacji Xbox – firma ułatwi udostępnianie nagrań znajomym.

Xbox Series XS i Xbox One - nowy firmware - listopad 2021 - 1

Xbox Series XS i Xbox One - nowy firmware - listopad 2021 - 2

Xbox Series XS i Xbox One - nowy firmware - listopad 2021 - 3

Xbox Series XS i Xbox One - nowy firmware - listopad 2021 - 4

Źródło: https://news.xbox.com/en-us/2021/11/17/november-xbox-update/?ocid=Updates_soc_omc_xbo__Photo_lrn_11.17.2

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych