Nowa marka od studia Ryu Ga Gotoku i niepewna przyszłość Judgment. Problemy z wydaniem na PC

Gry
926V
Nowa marka od studia Ryu Ga Gotoku i niepewna przyszłość Judgment. Problemy z wydaniem na PC
Bartosz Dawidowski | 17.11.2021, 13:29

Odejście Toshihiro Nagoshi z SEGA będzie mieć z pewnością konsekwencje dla rozwoju marki Yakuza i Judgment. Pytanie tylko jak poważne?

Ojciec serii Yakuza postanowił zrezygnować z dalszej pracy w SEGA. Według pogłosek deweloper przeszedł do chińskiej firmy NetEase (nowe miejsce pracy twórcy nie zostało jeszcze potwierdzone). Wiemy już, że być może z tego powodu Ryu Ga Gotoku Studio może zrezygnować z rozwijania marki Judgment, która miała zachować tradycyjny styl walki, charakterystyczny dla serii Yakuza. W rozmowie z Famitsu Masayoshi Yokoyama, nowy szef zespołu Ryu Ga Gotoku, zdradził, że obecnie Sega nie prowadzi prac nad kontynuacją Lost Judgment, tylko nad zupełnie inną marką, która nie została jeszcze ujawniona.

Dalsza część tekstu pod wideo

O ile SEGA potwierdziła już, że powstaje Yakuza: Like a Dragon 2 (ponownie z turowym systemem walki), to przyszłość serii Judgment wydaje się w tym momencie niepewna. W komunikacie, który Nagoshi wydał odchodząc z Rya Ga Gotoku Studio napisał, że nie zna dalszych losów marki Yakuza, ale ma nadzieję, że za jej prężny rozwój będzie odpowiadać "nowa generacja deweloperów".

Niedawno w sieci pojawiły się pogłoski, że SEGA nieskutecznie próbuje wprowadzić Lost Judgment i Judgment na PC (Steam). Firma napotkała jednak rzekomo na blokadę ze strony prawników agencji aktorskiej Takuyi Kimury, który wcielił się w głównego bohatera dwóch wydanych gier, którzy nie chcą aby tytuły zostały wprowadzone na rynek pecetowy (prawdopodobnie w związku z możliwością wykonywania modów i przeróbek wyglądu postaci). Taka sytuacja może sprawić, że SEGA będzie niechętna, by rozwijać markę.

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/yakuza-studio-ryu-ga-gotoku-is-working-on-a-new-franchise/ https://www.videogameschronicle.com/news/lost-judgment-may-be-the-last-in-the-series-due-to-actor-image-rights-its-claimed/

Komentarze (17)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper