Yakuza: Like a Dragon 2 powstaje. Toshihiro Nagoshi oficjalnie opuszcza studio

News
932V
Yakuza: Like a Dragon 2 powstaje. Toshihiro Nagoshi oficjalnie opuszcza studio
Iza Łęcka | 08.10.2021, 07:36

Potwierdziły się ostatnie plotki dotyczące przyszłości Toshihiro Nagoshiego. Japończyk opuścił Segę, jednak zespół nie zamierza płakać, a prężnie realizuje następne plany. Ujawniono prace nad kolejnym projektem oraz kontynuację historii Yakuza: Like a Dragon.

Pod koniec sierpnia informowaliśmy, że Toshihiro Nagoshi, uważany za ojca serii Yakuza, najprawdopodobniej prowadził ostatnie negocjacje z NetEase. Wiele na to wskazuje, że pertraktacje z chińskim studiem doszły do skutku, bowiem deweloper opuści Segę. Twórca dołączył do firmy w 1989 roku.

„Odchodząc z firmy SEGA, opuszczam również stanowisko szefa studia Ryu Ga Gotoku. Dziękuję fanom, którzy wspierali nas i serię Yakuza przez wiele lat. Macie moją najszczerszą i najgłębszą wdzięczność” – Toshihiro Nagoshi.

SEGA pragnie, by wiadomość dotarła do graczy z całego świata, dlatego wypowiedzi najważniejszych twórców zostały przetłumaczone. Szeregi zespołu opuścił także Daisuke Sato, który od początku był związany z serią Yakuza:

„Byłem zaangażowany w rozwój Yakuzy od samego początku i pełniłem funkcję szefa Ryu Ga Gotoku Studio przez 9 lat, więc czuję do nich silne przywiązanie. Smutno jest opuszczać miejsce i kolegów, z którymi dzieliłem wiele wzlotów i upadków, ale Ryu Ga Gotoku Studio po 10 latach od swoich narodzin osiągnęło rangę silnej organizacji” – Daisuke Sato.

Toshihiro Nagoshi podkreślił, że nie zna dalszych losów serii Yakuza, jednak uniwersum będzie nadal tworzone – a za jego rozwój będzie odpowiadać „nowa generacja” deweloperów.

Nowym szefem studia został Masayoshi Yokoyama, który nie ukrywa, że przez lata „Ryu Ga Gotoku” było w zasadzie równoznaczne z Toshihiro Nagoshim. Obecnie to na jego barkach spoczywa seria – na dobry początek potwierdzono rozwój Yakuza: Like a Dragon 2.

„Poprzednicy Ryu Ga Gotoku przekazali swoje przemyślenia i know-how każdemu z pracowników. Możesz to zobaczyć w niedawno wydanym Lost Judgment i zobaczysz to w nadchodzącym sequelu Yakuzy: Like a Dragon, który będzie kontynuował historię Ichibana Kasugi”.

Tym samym Yokoyama zasugerował, że już Lost Judgment, który zebrał fantastyczne noty, był rozwijany przez nowy zespół.

Deweloperzy zapewniają, że nie zawiodą oddanej społeczności:

„Będziemy kontynuować naszą misję, aby naszymi grami zapewnić Wam jak najlepszą rozrywkę, więc oczekujcie naszej świetlanej przyszłości”.

Yakuzę będą teraz rozwijać:

  • Masayoshi Yokoyama - Szef Ryu Ga Gotoku Studio/Producent wykonawczy (na środku powyższego zdjęcia),
  • Ryosuke Horii - Główny reżyser serii Yakuza (trzeci od lewej),
  • Hiroyuki Sakamoto - Główny producent serii Yakuza (trzeci od prawej),
  • Yutaka Ito - Kierownik techniczny, Reżyser Lost Judgment (drugi od lewej),
  • Nobuaki Mitake - Dyrektor artystyczny serii Yakuza (drugi od prawej),
  • Takayuki Sorimachi - Dyrektor animacji (na końcu po lewej),
  • Daisuke Fukagawa - Projekt Wizualny i Reżyser przerywników filmowych (na końcu po prawej).
Źródło: http://ryu-ga-gotoku.com/studio/en/

Komentarze (28)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper