Far Cry 6 Vaas: Szaleństwo ocenione i na zwiastunie premierowym. Ubisoft zapewni sporo frajdy fanom roguelike

Gry
1881V
Far Cry 6 Vaas: Szaleństwo ocenione i na zwiastunie premierowym. Ubisoft zapewni sporo frajdy fanom roguelike
Iza Łęcka | 17.11.2021, 13:37

Ubisoft prężnie dodaje nową zawartość do wydanych produkcji. Po intensywnie rozwijanym Assassin’s Creed Valhalla nadszedł czas na Far Cry 6. Szaleństwo Vaasa zostało już sprawdzone przez pierwszych recenzentów, natomiast wydawca pochwalił się zwiastunem premierowym.

Francuski deweloper i wydawca prężnie realizuje strategię inwestowania w swoje największe IP. Kilka dni temu niespodzianie ogłoszono DLC do Far Cry 6, które bezpośrednio nie rozbuduje historii, jaką poznaliśmy w Yarze, a skupia się na sadystycznym i psychopatycznym Vaasie Montenegro, znanego z Far Cry 3.

Dalsza część tekstu pod wideo

Far Cry 6 Vaas: Szaleństwo zostało ocenione przed pierwszych krytyków – średnia DLC wynosi 77%, jednak wielu redaktorów zwraca uwagę na przyjętą przez twórców koncepcję. Nowy dodatek zapewnia odświeżoną zabawę, bowiem sięga po elementy gatunku roguelike, co zostało sprytnie połączone z „szaleństwem głównej postaci”. Szczególnie docenianym aspektem jest możliwość zagłębienia się w umysł ikonicznego bohatera, które „jest niepokojącym i nieprzyjemnym doświadczeniem”. Produkcja posiada unikatowy klimat, wiele nawiązań do wydarzeń z przeszłości oraz informacje o samym Vaasie i jego relacji z siostrą – to nie lada gratka dla sympatyków złola.

Niektórym recenzentom doskwiera jednak zastosowany system, gdyż śmierć powoduje zresetowanie postępu misji. Nasze niepowodzenia przekładają się więc na kolejne próby i dodatkowy czas, choć deweloperzy nie zapomnieli o „pewnych ułatwieniach” na starcie. Nawet w momencie ukończenia rozszerzenia pozyskiwane nagrody nie zachęcają do ponownego uruchomienia rozgrywki.

„Mimo to Vaas: Szaleństwo jest jednym z lepszych pakietów DLC Ubisoftu, który pojawił się w ciągu ostatnich kilku lat, i oferuje kilka godzin dobrej, brudnej zabawy, szczególnie dla tych, którzy życzyliby sobie, żeby Far Cry był bardziej nastawiony na bieganie i strzelanie, a mniej na uciążliwą historię”- Eric Hauter, gamingnexus.com.

Poniżej przedstawiamy pierwsze oceny Far Cry 6 Vaas: Szaleństwo: 

  • God is a Geek - 9 / 10.0
  • But Why Tho? - 9 / 10.0
  • Bazimag - 8.5 / 10.0
  • SomosXbox - 8.1 / 10.0
  • Gaming Nexus - 8 / 10.0
  • Press Start - 8 / 10.0
  • PC Invasion - 8 / 10
  • Gamersky - 6.8 / 10.0
  • Everyeye.it - 6.7 / 10.0

Z okazji debiutu dodatkowej zawartości Ubisoft podzielił się także zwiastunem premierowym.

Interesuje Cię ten tytuł? Sprawdź nasz poradnik do Far Cry 6.

Źródło: https://opencritic.com/game/12330/far-cry-6-vaas-insanity/reviews?sort=score

Komentarze (18)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper