Cyberpunk 2077 najlepszym RPG-iem ostatnich miesięcy? Gracze wyśmiewają nominację The Game Awards

News
3216V
Cyberpunk 2077 najlepszym RPG-iem ostatnich miesięcy? Gracze wyśmiewają nominację The Game Awards
Iza Łęcka | 17.11.2021, 09:05

Cyberpunk 2077 ma szansę wygrać dwie statuetki na tegorocznym The Game Awards, tymczasem uwagę wielu obserwatorów zwróciła kategoria dotycząca najlepszego RPG-a 2021 roku. Niektórzy zarzucają organizatorom, że polskie studio nie określa gry jako RPG.

Wczoraj poznaliśmy pełne zestawienie nominacji do tegorocznych nagród The Game Awards. Na liście pojawia się wiele intrygujących tytułów, które w ostatnich miesiącach zagwarantowały graczom nieprzespane noce i godziny spędzone ze sprzętami. Wśród wyróżnionych tytułów znalazł się także Cyberpunk 2077 - z racji tego, że przygoda w Night City zadebiutowała na rynku pod koniec ubiegłego roku, została uwzględniona dopiero w tegorocznej odsłonie imprezy.

Produkcja CD Projekt RED nie ma szans na zdobycie nagrody Game of the Year, jednak zawalczy o statuetki w następujących kategoriach: „Najlepszy utwór i muzyka” i „Najlepszy RPG”. Graczy zaintrygowała w szczególności ta druga nominacja, gdyż nawet polskie studio na swoim Twitterze nie określa produkcji jako RPG:

„Najzabawniejsze jest to, że Cyberpunk nie określa się już nawet jako RPG, a podaje, że należy do gatunku przygodowych gier akcji”.

Nominacje The Game Awards spotykają się z mieszanym odbiorem, głównie za sprawą pozycji, które zostały wytypowane do GOTY. Wielu sympatyków gier wskazuje, że na liście zabrakło między innymi Returnala oraz Forzy Horizon 5.

Źródło: Twitter: PaulTassi

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych