Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 12.11.2021 16:57
Battlefield 2042 bez czatu
671V

Battlefield 2042 debiutuje bez czatu głosowego. DICE pracuje nad wprowadzeniem funkcji

DICE potwierdziło, że nie zdążyło opracować wewnętrznego czatu głosowego do Battlefield 2042. Funkcja nie zostanie wprowadzona do gry na premierę, ale deweloperzy chcą, jak najszybciej zaoferować tę opcję graczom.

DICE oferuje trzy zróżnicowane tryby, ale nie zdążyło z opracowaniem podstawowej funkcji. Battlefield 2042 w dniu premiery nie otrzyma czatu głosowego – wiadomość potwierdził pracownik DICE, który podkreślił, że funkcja ma pojawić się „wkrótce po premierze”.

Gracze w tej sytuacji muszą korzystać z zewnętrznych programów (PC) lub dołączać do grup (PlayStation/Xbox). Możemy mieć jednak pewność, że mocno wpłynie to na doświadczenie graczy, którzy nie mają znajomych i liczyli na rozgrywkę w przykładowo Hazard Zone z nieznajomymi.

Aktualnie DICE nie potwierdziło, kiedy Battlefield 2042 otrzyma czat głosowy, jednak miejmy nadzieję, że deweloperzy szybko poradzą sobie z łatką i po kilku dniach od debiutu ta funkcja zostanie zaimplementowana na wszystkich platformach.

Jeśli jesteście zainteresowani tytułem DICE – już dzisiaj ruszył wczesny dostęp. Dodatkowo zachęcam do sprawdzenia naszych pierwszych wrażeń oraz do zapoznania się z poradnikiem.

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/battlefield-2042-has-launched-without-voice-chat-and-its-unclear-when-it-will-be-added/

Tagi: Battlefield 2042 DICE Electronic Arts