Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 10.11.2021 14:05
Bethesda gry
1132V

Bethesda stawia na gry single-player. Xbox Series X|S i PC otrzymają wiele mocnych gier

Bethesda zamierza w następnych latach skupić się niemal wyłącznie na produkcjach nastawionych na rozgrywkę solo. Twórcy mogą od czasu do czasu „eksperymentować”, ale główne zespoły dostarczą na rynek szereg produkcji dla singlistów.

Bethesda dołączyła do Microsoftu, jednak aktualnie deweloperzy nie dostarczyli na rynek wielu produkcji na wyłączność. Wszystko zmieni się w kolejnych latach, ponieważ zespoły korporacji mają skupić się na dostarczaniu wysokiej jakości gier single-player.

W sprawie planów studia wypowiedział się Todd Howard, który nie tylko wspomniał o takich pozycjach jak Fallout 5 oraz Starfield, jednak podczas rozmowy z IGN poruszył także ogólne plany zespołów.

Jak wiadomo Microsoft zyskał takie firmy jak między innymi Bethesda Game Studios (Fallout, The Elder Scrolls), id Software (DOOM, Quake), Arkane (Dishonored, Prey, Deathloop), MachineGames (Wolfenstein) i Tango Gameworks (The Evil Within) i to właśnie te zespoły mają skupiać się na grach single-player.

Todd Howard podkreślił, że deweloperzy będą oferować gry dla jednego gracza i mają czasami eksperymentować z większą ilością „elementów społecznościowych”, jednak przede wszystkim Bethesda to gry single-player.

Wiele na to wskazuje, że choć Bethesda została przejęta przez Microsoft, to jednak plany firmy nie zostaną zmienione i nadal najważniejszym punktem deweloperów będzie dostarczanie produkcji nastawionych na wrażenia dla pojedynczego gracza.

Źródło: https://gamerant.com/bethesda-single-player-games/

Tagi: Bethesda pc Xbox Xbox Series X|S