Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 09.11.2021 12:28
Marvel: Strażnicy Galaktyki na porównaniu graficznym. Jakość oprawy na PS5, XSX i PC
1240V

Marvel: Strażnicy Galaktyki na porównaniu graficznym. Jakość oprawy na PS5, XSX i PC

Do Marvel: Strażnicy Galaktyki przyciąga głównie piękna grafika. W szczególności oprawa wyróżnia się na current-genowych konsolach (PS5, XSX) oraz na PC.

Na temacie grafiki w Marvel: Strażnicy Galaktyki skupiła się redakcja ElAnalistaDeBits w swoim nowym materiale wideo. W tej analizie oprawy wizualnej zespół skupił się na konsolowych wydaniach gry (PS5, XSX) oraz na edycji pecetowej.

Z analizy wynik, że w trybie priorytetu framerate'u (60 fps) gra na PS5 i XSX działa najczęściej zaledwie w rozdzielczości 1080p (dynamiczne skalowanie). Czasy loadingów gry są nieco krótsze na PS5. Ten sam etap ładuje się na konsoli Sony w 7,4 sekundy, a na Xbox Series X jedną sekundę dłużej.

Co z frameratem w Marvel: Strażnicy Galaktyki? Gra nie ma żadnych problemów z utrzymywaniem zadanych wartości (30 fps w trybie podwyższonej jakości i 60 fps w trybie wydajności) na obu konsolowych platformach. Wydanie pecetowe gry przy najwyższych ustawieniach graficznych wygląda najładniej, zapewniając najlepsze cienie i efekty odbić/refleksów świetlnych. Różnice graficzne między PS5 a XSX w zakresie jakości tekstur, cieni czy oświetlenia wydają się natomiast minimalne. 

Źródło: ElAnalistaDeBits/YouTube

Tagi: Eidos Montreal Marvel: Strażnicy Galaktyki Square Enix