Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 08.11.2021 14:01
FIFA 22 i Diego Maradona
930V

FIFA 22 bez legendarnego piłkarza? Diego Maradona może zostać usunięty z gry

Diego Maradona może być kolejnym piłkarzem, który zostanie usunięty z FIFA 22. Teraz problemem nie jest zachowanie legendarnego zawodnika, a spór prawny związany z prawem do wizerunku.

Electronic Arts w ostatnich tygodniach usunęło z FIFA 22 jedną z gwiazd Manchesteru City, ponieważ zawodnik został oskarżony o gwałt. EA zdecydowało się na ten ruch po szybkich decyzjach dokonanych przez klub z Premier League.

W przypadku Diego Maradony sytuacja wygląda inaczej, ponieważ piłkarz zmarł w zeszłym roku i następnie rozpoczęła się walka o prawa do wizerunku marki „Maradona”. Jak podaje argentyńska strona informacyjna Infobae – są uznał roszczenia dotyczące znaku towarowego, którym objęty jest piłkarz oraz jego podobizna.

Prawnik Matias Morla wygrał proces rozpoczęty w sierpniu zeszłego roku i według aktualnych informacji to on posiada prawa do „Maradony” – nazwiska, marki i wizerunku. EA Sports dogadywało umowę ze Stefano Ceci, menadżerem piłkarza, który jednak nie mógł przedstawić odpowiednich dokumentów, by zatrzymać prawa.

Teraz Electronic Arts może zostać zmuszone do usunięcia Diego Maradony z FIFA 22 (dwie Ikony znajdują się w FIFA Ultimate Team) oraz z FIFA 21 (trzy wersje Ikony z FUT).

Źródło: https://www.dexerto.com/fifa/ea-to-lose-diego-maradona-from-fifa-22-icon-roster-1693544/

Tagi: Diego Maradona EA Canada Electronic Arts FIFA 22