Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 06.11.2021 11:30
Sherlock Holmes: Chapter One nie AAA
629V

Sherlock Holmes: Chapter One "nie jest grą AAA". CEO Frogwares odpowiada na porównania

CEO studia Frogwares postanowił odnieść się do porównań najnowszych przygód Sherlocka Holmesa do gier AAA - jak sam stwierdził, są one nieco krzywdzące.

Sherlock Holmes: Chapter One to tytuł, obok którego nie mogą przejść obojętnie fani gier detektywistycznych - zwłaszcza że mówimy o jednym z najbardziej popularnych detektywów w historii popkultury. Jeszcze na początku października dostaliśmy rozbudowany materiał z gry, który udowodnił, że choć w ekipie z Frogwares udało się dowieźć grę bez crunchu, to wciąż prezentuje wysoki poziom.

W ostatnim czasie zaczęły się jednak pojawiać w Internecie porównania, które przedstawiają błędy i niedociągnięcia projektu w zestawieniu z dużymi projektami AAA. Do sprawy odniósł się sam prezes Frogwares, Wael Amr, który napisał specjalne oświadczenie mające wyjaśnić, iż nadchodząca gra ze świata Sherlocka Holmesa nie jest projektem z segmentu "triple-A":

Zbliżając się do premiery Sherlock Holmes: Chapter One, dostrzegamy wiele komentarzy, z których można wyczytać ekscytację grą, co jest  niesamowitym uczuciem. Ale widzimy też sporo wpisów  porównujących niektóre elementy z naszego projektu do znacznie większych i droższych tytułów. Całkowicie rozumiemy zapotrzebowanie na gry bez wad technicznych - jednak gdy zespół naszego kalibru tworzy grę, to musi nadać priorytet temu, co najważniejsze – wywoływaniu emocji.

Właśnie takie nastawienie i zrozumienie pozwoliły nam stworzyć grę bez nadgodzin. I dlaczego jesteśmy w stanie opublikować to wszystko sami po 20 latach bycia zmuszonym do każdorazowego rozdzielania części naszych dzieł. Dlatego też wyceniliśmy grę na 45 dolarów, a nie 70.

To wciąż nasz największy projekt pod względem rozmiaru, czasu rozgrywki, nowych systemów, otwartego świata i fabuły. Jesteśmy niezwykle dumni z tego, co stworzyliśmy. Mamy nadzieję, że Wam również przypadnie to do gustu.

Trzeba przyznać, że brzmi to sprawiedliwie, a osobiście nie mam wątpliwości, iż gracze docenią takie "wyłożenie kawy na ławę". Kluczem bez wątpienia może być tu sam próg cenowy, który najlepiej oddaje różnicę pomiędzy produkcją od Frogwares a największymi hitami AAA.

Źródło: https://www.dsogaming.com/news/frogwares-ceo-comments-on-comparisons-between-sherlock-holmes-chapter-one-and-triple-a-games/

Tagi: Frogwares Sherlock Holmes: Chapter One