Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 06.11.2021 09:30
Forza Horizon 5 język migowy
826V

Forza Horizon 5 z ogromnym wsparciem dla niesłyszących. W grze pojawi się język migowy

Gry wideo coraz częściej starają się zapewniać wsparcie dla osób niepełnosprawnych, aby dosłownie każdy miał możliwość korzystania z tych dóbr popkultury. Najnowszym z nich jest ostatnia odsłona serii Forza.

Mam wrażenie, że w ostatnich dniach Forza Horizon 5 podbiła media społecznościowe oraz te tradycyjne - gdzie nie wejdę, czytam o najnowszych wyścigach od PlayGround Games. I właściwie nie ma co się temu dziwić, albowiem mówimy o projekcie, który prawdopodobnie jeszcze przez długi czas będzie stanowił punkt odniesienia dla twórców pozycji z tego gatunku. Zresztą przeczytajcie po prostu recenzję od Wojtka - w tym miejscu.

Teraz natomiast pojawiła się bardzo interesująca informacja na temat samej gry. Jak się okazuje, twórcy zamierzają umożliwić jak najlepsze korzystanie z niej dosłownie każdemu. Microsoft udowodnił już wcześniej, że liczy się dla nich każdy gracz, a wsparcie dla osób niepełnosprawnych traktują wręcz jako obowiązkowy element wydawanych przez nich produkcji.

I tak będzie również w przypadku Forza Horizon 5. Jak mogliśmy się dowiedzieć, już niedługo w grze pojawi się język migowy - zarówno w wersji amerykańskiej, jak i brytyjskiej! Ma to pomóc osobom niesłyszącym i lepiej odbierać sceny przerywnikowe. Możemy więc mówić o czymś innowacyjnym i jeśli tylko formuła się sprawdzi, prawdopodobnie będziemy mogli korzystać z niej częściej w przyszłości. Zdecydowany plus!

Źródło: https://www.gameinformer.com/2021/11/05/forza-horizon-5-accessibility-settings-detailed-american-and-british-sign-language

Tagi: Forza Horizon 5 PlayGround Games Xbox Game Studios