Battlefield może otrzymać bezpłatną wersję. EA wspomina o grze free-2-play

News
749V
Battlefield może otrzymać bezpłatną wersję. EA wspomina o grze free-2-play
Wojciech Gruszczyk | 05.11.2021, 17:39

DICE skupia się na premierze Battlefielda 2042, jednak twórcy mogą w przyszłości zająć się stworzeniem gry na modelu biznesowym free-2-play. Electronic Arts chce rozwijać markę, a zdaniem dyrektora generalnego bezpłatna wersja może mieć sens.

DICE przygotowuje się do wielkiej premiery nowej strzelanki, więc w ostatnim czasie deweloperzy chętnie pokazywali nowe ujęcia z Battlefielda 2042. Twórcy zaprezentowali nowych specjalistów, pozwolili nam spojrzeć na kolejne materiały z Battlefield Portal, ale możemy mieć pewność, że najlepsze dopiero przed nami.

Szwedzi mogą myśleć o kolejnym kroku, o którym na spotkaniu z inwestorami wspomniał Andrew Wilson. Dyrektor generalny EA stwierdził, że „sensowne” byłoby wprowadzenie komponentów free-2-play do całego ekosystemu Battlefielda.

Twórcy na początku otrzymali zadanie odkrycie „strzelanek na nowo” za pomocą 128-osobowej rozgrywki, ale następnymi krokami jest Battlefield Mobile i może być Battlefield w modelu biznesowym free-2-play:

„Sądzę, że w miarę jak będziemy myśleć o dalszym rozszerzaniu tych usług, free-to-play będzie miało sens, ale w tej chwili nie na tym się skupiamy” - Andrew Wilson, dyrektor generalny EA

DICE możę postawić na tryb w formie free-2-play dla Battlefielda 2042 lub samodzielne wydanie przypominające Call of Duty: Warzone. Opcji jest na pewno kilka – Electronic Arts zdaje sobie sprawę, że darmowa rozgrywka może zachęcić do płatnej gry lub małych płatności, więc pewnie w przyszłości usłyszymy więcej na temat potencjalnego projektu.

Źródło: https://mp1st.com/news/ea-battlefield-franchise-would-make-sense-to-have-a-free-to-play-component-in-the-future

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych