Mafia 4 nie powstaje, a gra Hangar 13 została anulowana. Take-Two straciło 53 mln dolarów

Gry
4807V
Mafia 4 nie powstaje, a gra Hangar 13 została anulowana. Take-Two straciło 53 mln dolarów
Iza Łęcka | 04.11.2021, 07:01

Podczas przedstawiania raportu finansowego Take-Two potwierdziło anulowanie niezapowiedzianej pozycji. Automatycznie pojawiły się plotki dotyczące tajemniczego tytułu, lecz sytuację skomentował Jason Schreier, który otrzymał szczegóły od deweloperów.

Hangar 13, studio odpowiedzialne za powrót serii Mafia, pracowało nad nieogłoszoną grą, która znajdowała się w rozwoju od 2017 roku. Twórcy nie będą jednak kontynuować prac, bowiem spółka 2K Games, należąca do Take-Two, potwierdziła anulowanie produkcji.

W najnowszym raporcie finansowym pojawiła się informacja o rezygnacji z projektu, który już teraz pochłonął 53 mln dolarów. Jeszcze w nocy po publikacji informacji mogliśmy przeczytać kilka plotek, według których Take-Two zdecydowało się zrezygnować z Bully 2 lub Mafii 4, ale Jason Schreier odniósł się do doniesień.

Hangar 13 pracowało nad nowym IP określanym jako „Cthulhu spotyka Saints Row” o nazwie kodowej „Volt”. Projekt miał skupiać się na rywalizacji superbohaterów (rozgrywka online), jednak liczne kłopoty, kolejne restarty pozycji, wyzwania technologiczne oraz pandemia doprowadziły do zdecydowanych działań – Take-Two zrezygnowało z gry. Dziennikarz redakcji Bloomberg potwierdza, że otrzymał sygnały zwrotne od pracowników, którzy dowiedzieli się o dzisiejszym anulowaniu z wiadomości e-mail, a niektórzy dopiero w trakcie lektury tekstu Jasona Schreiera.

„Personel Hangar 13 z Kalifornii dowiedział się o dzisiejszym anulowaniu gry z wiadomości e-mail, ale kilka osób powiedziało mi, że wielu pracowników spoza USA dowiedziało się o tym, czytając mój artykuł, co z pewnością mówi wiele o zarządzaniu studiem i komunikacji”.

Schreier nawiązał również do wielu plotek dotyczących rozwoju Mafii 4 w Hangar 13, podkreślając, że informacje były fałszywe. W latach 2016-2017 deweloperzy próbowali opracować nową, gangsterską pozycję, ale następnie zajęli się nowym IP zatytułowanym właśnie „Volt”.

Obecnie nie potwierdzono wiadomości dotyczących zwolnień w Hangar 13, jednak dzisiaj odbędzie się spotkanie pracowników, na którym zostanie omówiona przyszłość studia.

Źródło: https://www.windowscentral.com/report-hangar-13-new-ip-canceled

Komentarze (39)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper