Mafia 4 bliżej niż dalej? Poznaliśmy nieoficjalny czas i miejsce akcji, a także bohaterów

Plotka
4541V
Mafia 4 bliżej niż dalej? Poznaliśmy nieoficjalny czas i miejsce akcji, a także bohaterów
Mateusz Wróbel | 24.04.2021, 19:19

Do sieci trafił dosyć obszerny wpis, który zdradza nam pierwsze nieoficjalne szczegóły dotyczące gry Mafia 4.

Zgodnie ze wcześniejszymi informacjami, Mafia 4 powstaje już od minimum kilkudziesięciu miesięcy w zespołach należących do Hangar 13 (deweloperzy zajmują się w międzyczasie również grą sci-fi). Do tej pory o produkcji amerykańskich twórców nie wiedzieliśmy tak naprawdę nic. Sytuacja zmieniła się dzisiaj, kiedy to do sieci wypłynął - w moim odczuciu - dosyć wiarygodny przeciek.

Redditor o nazwie BIGgunSMALLone, powołując się na swojego znajomego pracującego w organizacji zajmującej się ocenianiem zawartości wprowadzanej na rynek (ESRB w Kanadzie), oznajmił, że Mafia 4 powstaje pod nazwą kodową Sam Boyd 4 i rozegra się w mieście Saint Fortuna (inspirowanym Las Vegas) oraz Lost Heaven, czyli terenach znanych z przygody Tommy'ego Angelo z pierwszej Mafii.

Akcja czwartej części kultowej marki ma zostać osadzona między 40. a 80. latami, więc skoro Lost Heaven prawdopodobnie powróci, to możliwe, że spotkamy także protagonistę "jedynki", który wciąż ma wiele niewyjaśnionych spraw z niektórymi gangsterami. 

Powracając do sedna tematu, w Mafii 4 prawdopodobnie wcielimy się w skorumpowanego policjanta o imieniu Hain, który był wcześniej zaangażowany w przestępstwa hazardowe. O jego nieczystych zagrywkach w pewnym momencie dowiedzą się jego przełożeni, więc funkcjonariusz będzie musiał zdecydować, czy chce dołączyć do gangsterów, czy też położyć kres ciężkim wykroczeniom. Wpis ten sugeruje, że w Mafii 4 podejmiemy sporo ważnych wyborów.

Ponadto, w "czwórce" wystąpi także drugoplanowany, również grywalny bohater, który obejmuje stanowisko sędzi w Lost Heaven. Istnieje cień szansy, że to właśnie w trakcie wykonywania jego zadań spotkamy zestarzałego już Tommy'ego Angelo.

Źródło: https://www.altchar.com/game-news/first-mafia-4-details-reportedly-leak-online-set-in-las-vegas-features-two-protagonists-avucB6x3x4ex

Komentarze (44)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper