Kryptowaluta Squid Game okazała się zwykłym oszustwem. Twórcy wyłudzili 3,3 mln dolarów

Gry
1660V
Kryptowaluta Squid Game okazała się zwykłym oszustwem. Twórcy wyłudzili 3,3 mln dolarów
Wojciech Gruszczyk | 02.11.2021, 20:07

Nie będzie szczęśliwego zakończenia. Projekt kryptowaluty Squid Game od początku wyglądał jak typowe oszustwo, ale nawet w tej sytuacji autorom udało się wyłudzić ponad 3 mln dolarów. Inwestorzy nigdy nie odzyskają pieniędzy.

Serial „Squid Game” cieszy się gigantycznym zainteresowaniem, więc anonimowa grupa oszustów postanowiła wykorzystać projekt platformy Netflix, by za pomocą znanej nazwy wyciągnąć od inwestorów duże pieniądze.

Kryptowaluta SQUID w najlepszym momencie była dostępna za aż 2861 dolarów, by po zaplanowanych ruchach twórców – całkowicie stracić swoją wartość. Jest to bardzo powszechny sposób kradzieży nazwany „rug pull”, w którym twórcy szybko spieniężają posiadane monety za prawdziwe pieniądze.

Trudno jednak powiedzieć, dlaczego ktokolwiek postanowił inwestować w SQUID, ponieważ witryna kryptowaluty zawierała szereg błędów, a użytkownicy nie mogli nawet komentować postów autorów na Twitterze – tak by ktoś nie mógł wspominać, że prawdopodobnie jest to scam.

Oszuści jednak działali w przemyślany sposób, ponieważ okazało się, że klienci nie mogli tak naprawdę sprzedać kryptowaluty, ale dowiadywali się o tym dopiero po kupieniu SQUID. Mimo wszystko wiele zagranicznych serwisów promowało projekt, więc w zeszłym tygodniu waluta wzrosła o 83000%.

Teraz strona SquidGame.cash zniknęła, konto na Twitterze jest zawieszone, a oszuści zgarnęli około 3,3 mln dolarów.

Źródło: https://gizmodo.com/squid-game-cryptocurrency-scammers-make-off-with-2-1-m-1847972824

Komentarze (42)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper