Quake może faktycznie powrócić? id Software pracuje nad „wieloletnią, ikoniczną serią”

Gry (plotka)
893V
Quake może faktycznie powrócić? id Software pracuje nad „wieloletnią, ikoniczną serią”
Wojciech Gruszczyk | 01.11.2021, 09:01

id Software pracuje nad niezapowiedzianym tytułem, a ostatnie ogłoszenia o prace potwierdzają, że deweloperzy chcą ponownie zaoferować graczom pierwszoosobowy shooter. Twórcy mogą pracować nad wielkim powrotem serii Quake.

id Software w ostatnim czasie opracowało największą, bezpłatną aktualizację do DOOM Eternal, a jeszcze przed QuakeConem pojawiło się sporo plotek, według których twórcy rozwijają Quake Reboot, ale na wydarzeniu zapowiedziano powrót klasycznej odsłony.

Twórcy od wielu miesięcy pracują nad niezapowiedzianym tytułem, którym może faktycznie okazać się pełnoprawny powrót Quake'a. Na witrynie Zenimax pojawiły się nowe ogłoszenia o prace, według których następną produkcją id Software będzie nowa odsłona „kultowego FPS-a akcji o wieloletniej tradycji”.

W ogłoszeniach możemy jeszcze przeczytać, że gra otrzyma „style artystyczne fantasy i science-fiction” i ma zawierać oprawę o jakości AAA. Informacje pozwalają przypuszczać, że ostatnie plotki dotyczące Quake Reboot są prawdziwe i faktycznie id Software oraz MachineGames wspólnie opracowują strzelankę... Chociaż przedstawione szczegóły mogą również odnosić się do kolejnej odsłony serii DOOM.

Jedno jest jednak pewne – gracze z Xboksów Series X|S i PC mogą liczyć na kolejny shooter od id Software.

Źródło: https://gamingbolt.com/id-software-is-working-on-a-long-running-iconic-sci-fi-fantasy-fps-series

Komentarze (26)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper