Quake Reboot kolejną niespodzianką Microsoftu? Nad tytułem mają pracować doświadczone studia

Gry (plotka)
2353V
Quake Reboot kolejną niespodzianką Microsoftu? Nad tytułem mają pracować doświadczone studia
Wojciech Gruszczyk | 21.06.2021, 19:41

Jednym z IP przejętych przez Microsoft jest Quake. Marka od pewnego czasu nie jest rozwijana, ale według najnowszych plotek – szykuje się ciekawa zapowiedź. Quake Reboot ma być tworzony przez znane zespoły.

Seria Quake zapewniła graczom wiele nieprzespanych nocy, ale id Software w ostatnich latach skupiło się na marce DOOM, więc nie mogliśmy zbyt często sprawdzać nowych gier z tej serii. W 2017 roku na rynek trafił Quake Champions, ale produkcja nie osiągnęła zawrotnych wyników.

Dalsza część tekstu pod wideo

Marka jednak może wrócić do łask, ponieważ według najnowszych przecieków – trwają już prace nad zupełnie nową odsłoną. Quake Reboot ma być rozwijany przez deweloperów z id Software oraz MachineGames, czyli przez dwa niezwykle doświadczone zespoły, które w ostatnich latach świętowały sukcesy oferując graczom kolejne gry z serii DOOM oraz Wolfenstein.

Quake Reboot ma zapewnić fabularną kampanię oraz tryb multiplayer, jednak co ciekawe – kobieta ma zostać główną bohaterką historii.

Na potwierdzenie tych szczegółów przyjdzie nam zaczekać, jednak informację przedstawił Shpeshal Nick – współzałożyciel XboxEra udowodnił w ostatnim czasie, że posiada dojścia do pracowników Microsoftu i często zaskakuje pozytywnymi informacjami. W ostatnim czasie potwierdził on między innymi premierę Hadesa w Xbox Game Pass.

Źródło: https://wccftech.com/a-quake-reboot-development/

Komentarze (74)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper