Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 30.10.2021 11:30
Resident Evil Village sprzedaż
785V

Resident Evil Village ze świetnym wynikiem sprzedażowym. Capcom notuje kolejny kamień milowy

Capcom może być zadowolony z tego, jak rozchodzi się ósma pełnoprawna odsłona ich najgłośniejszej serii. Choć od premiery minęło już trochę czasu, ta dalej sprzedaje się naprawdę dobrze.

Resident Evil Village to tytuł, który bez dwóch zdań pojawi się w wielu podsumowaniach najlepszych projektów tego roku. I będzie to wyróżnienie w pełni zasłużone, albowiem Capcom oddał w ręce graczy projekt naprawdę dopracowany i bardzo zaawansowany pod względem technologicznym. Zresztą, o fenomenie samej marki najlepiej świadczą wyniki sprzedażowe, o których co jakiś czas informujemy.

Teraz przyszedł moment, aby ponownie poruszyć temat sprzedaży gier wideo od wspomnianej ekipy. Jak bowiem wynika z ich zaktualizowanych danych, udało się przekroczyć kolejną imponującą barierę. W lipcu informowaliśmy o przebiciu 4.5 miliona sprzedanych egzemplarzy (fizycznie oraz cyfrowo), a dziś wynik ten wynosi już 5 milionów. Co ciekawe, ogólna sprzedaż gier spod szyldu Resident Evil przekroczyła już 120 milionów.

Aktualizacji doczekały się także inne wyniki. Monster Hunter World to obecnie 20 milionów sztuk, a Monster Hunter Rise osiągnął już pułap 7.5 miliona. Street Fighter - jako marka - przebił natomiast 47 milionów, podczas gdy Devil May Cry rośnie powoli i może się pochwalić 24 milionami. Jakby na to nie spojrzeć, rezultaty zdecydowanie robią wrażenie. Capcom jest w dobrej formie.

Źródło: https://www.playstationlifestyle.net/2021/10/29/resident-evil-village-free-dlc/

Tagi: Capcom Resident Evil Village