Gry PlayStation na Steam Decku. Shuhei Yoshida rozpoczyna rozgrywkę w Horizon Zero Dawn na przenośnym sprzęcie

News
1752V
Gry PlayStation na Steam Decku. Shuhei Yoshida rozpoczyna rozgrywkę w Horizon Zero Dawn na przenośnym sprzęcie
Wojciech Gruszczyk | 29.10.2021, 18:06

Jeszcze kilka portów gier z PlayStation 4 na PC i Steam Deck otrzyma więcej ekskluzywnych produkcji Sony niż PlayStation Vita. W tej sytuacji platforma Valve okaże się świetną opcją dla fanów PlayStation, którzy uwielbiają mobilną rozgrywkę.

Steam Deck zadebiutuje pod koniec 2021 roku, jednak już teraz urządzenie trafia do kolejnych deweloperów oraz wydawców. Jak wiadomo Sony zadbało o nową markę wydawniczą PlayStation PC i najwidoczniej firma chce mieć pewność, że produkcje PlayStation będą odpowiednio działać na przenośnej platformie Valve.

Shuhei Yoshida potwierdził, że otrzymał już sprzęt, więc teraz przedstawiciel PlayStation będzie mógł sprawdzić, jak Horizon Zero Dawn czy też Days Gon działa na małym ekranie. Na początku przyszłego roku na urządzeniu załączymy także God of War.

PlayStation zamierza wydawać gry na PC i Steam, więc Steam Deck może okazać się bardzo ważną platformą dla Japończyków. Firma przynajmniej aktualnie nie zamierza zaoferować następcy PlayStation Vity, ale właśnie urządzenie Valve pozwoli graczom w terenie poznawać takie przygody jak God of War.

Jakie gry z PlayStation 4 chcielibyście jeszcze zobaczyć na Steam?

Źródło: Twitter: yosp

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych