Microsoft Flight Simulator to „w końcu next-genowa gra na Xboksy”. Pierwsze recenzje zapowiadają hit

Gry
3278V
Microsoft Flight Simulator to „w końcu next-genowa gra na Xboksy”. Pierwsze recenzje zapowiadają hit
Iza Łęcka | 26.07.2021, 10:20

Posiadacze Xboksów Series X|S mogą szykować się na godziny emocjonujących zmagań w przestworzach. Opublikowane właśnie opinie dotyczące konsolowej wersji Microsoft Flight Simulator potwierdzają bardzo wysoką jakość rozgrywki. Produkcja Asobo Studio zgarnia oceny na poziomie 10/10. 

W zeszłym roku Microsoft Flight Simulator w edycji na komputery osobiste mógł się poszczycić bardzo dobrym odbiorem recenzentów (91%), jednak konsolowcy pragnący wzbić się w niebo musieli uzbroić się w cierpliwość. Po miesiącach wyczekiwania w tym tygodniu zadebiutuje wersja opracowana z myślą o Xboksach Series X|S. Zapowiada się, że twórcy poradzili sobie ze sporym wyzwaniem, dzięki czemu sympatycy latania doświadczą dopracowanej produkcji.

Pierwsi dziennikarze podzielili się opinią o Microsoft Flight Simulator w wersji na Xboksy Series X|S i nie szczędzili pochwał nad wspaniałą grafiką, doceniali znakomite działanie pozycji, niesamowity świat czy bardzo realistyczną symulację. Atutem nowej wersji jest zestaw rozwiązań przygotowanych dla odbiorców, którzy nie są zaznajomieni z serią. Redakcje chwalą także bardzo dobre dodatki związane z odkrywaniem niektórych punktów na mapie świata, a rozgrywka jest ponownie określana mianem „zabawnej i relaksującej”. Początek gry może być dla niektórych wymagający, lecz z czasem użytkownicy nabierają odpowiedniego doświadczenia, uczą się nowych elementów i panowania nad kolejnymi maszynami.

Microsoft Flight Simulator w konsolowej wersji posiada jednak słabszą obsługę akcesoriów, a w niektórych aspektach sterowanie na kontrolerze jest znacznie trudniejsze niż gra na klawiaturze oraz myszce. Możemy jednak być pewni, że wielka pozycja działa i wygląda bardzo dobrze nawet na Xboksie Series S. 

Tak prezentują się pierwsze oceny (aktualna średnia 95%): 

  • Press-start.com.au - 10/10
  • Arstechnica - 10/10
  • Mondoxbox - 9.5/10
  • Eurogamer.it - 9/10
  • Windowscentral - 9/10

Zachęcamy naszych czytelników do zapoznania się z naszą recenzją Microsoft Flight Simulator w wersji na PC. Niebawem na portalu powinna również znaleźć się opinia o edycji na Xboksy Series X|S.

Źródło: https://www.resetera.com/threads/microsoft-flight-simulator-xbox-edition-review-thread.462360/ https://arstechnica.com/gaming/2021/07/ms-flight-simulator-on-consoles-finally-a-next-gen-game-for-xbox-series-x-s/

Komentarze (350)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper